Kluczowe wydarzenia tygodnia

02.08.2019 14:56|Zespół Analityków Conotoxia Ltd.

Przyszły tydzień (5-11 sierpnia) może pozwolić na złapanie rynkom oddechu po bardzo emocjonującym pierwszym tygodniu sierpnia. Połączenie decyzji Fed w sprawie stóp procentowych, oświadczenia Donalda Trumpa o nowych cłach i danych z rynku pracy ze Stanów Zjednoczonych doprowadziło do bardzo dużych wahaniach w cenach poszczególnych aktywów. Teraz może być nieco spokojniej.

Ze względu małą liczbę publikacji ze Stanów Zjednoczonych uwaga inwestorów może zostać skierowana na pozostałe waluty. Tutaj wydaje się, że jednymi z ciekawszych mogą być dolary australijski i nowozelandzki. We wtorek 6 sierpnia o godz. 00:45 pojawią się dane z nowozelandzkiego rynku pracy. Z kolei dzień później o godz. 04:00 Bank Rezerw Nowej Zelandii ogłosi decyzję o stopach procentowych. Konsensus rynkowy zakłada, że obecnie główna stopa procentowa nie zmieni się, pozostając na poziomie 1,5 proc. Niemniej jednak rynek spekuluje, że w najbliższej przyszłości jest szansa na cięcie stopy procentowej, co miało odzwierciedlenie w kursie NZD/USD, który w ostatnich dniach spadł z 0,6800 do 0,6520.

Dla gospodarki Australii istotną będzie decyzja banku centralnego Australii (RBA) w sprawie stóp procentowych. Publikacja we wtorek 6 sierpnia o godz. 06:30. W tym miesiącu rynek nie spodziewa się, aby RBA obciął główną stopę procentową. Ma ona pozostać na poziomie 1,00 proc. Jednakże RBA może dać wskazówki dotyczące działań w kolejnych miesiącach, gdyż bazowym scenariuszem wydaje się tu gołębie podejście do polityki monetarnej, głównie ze względu na eskalację wojny handlowej USA i Chin. Notowania AUD w ostatnich dniach wskazują na bardzo duże nadzieje inwestorów na luzowanie polityki monetarnej w Australii.

Tu w zasadzie najciekawsze publikacje, które mogą mieć istotny wpływ na rynek, zdają się kończyć, ale jeszcze trzeba pamiętać o funcie brytyjskim. Oprócz kontynuacji wydarzeń politycznych zostanie opublikowany wstępny PKB za drugi kwartał. Odczyt w piątek 9 sierpnia o godz. 10:30.

 

Daniel Kostecki, główny analityk Conotoxia Ltd., spółki z grupy Cinkciarz.pl

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

69 proc. rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Podoba Ci się ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi!


Zobacz również:

2 sie 2019 10:08

Cła – narzędzie Trumpa do wpływania na politykę Fed?

1 sie 2019 14:47

Funt nieznacznie odrobił straty po decyzji Banku Anglii

1 sie 2019 12:51

Amerykańska waluta najdroższa od ponad dwóch lat

31 lip 2019 16:14

Inwestorzy pokładają duże nadzieje w Rezerwie Federalnej USA

31 lip 2019 11:14

Inflacja w Polsce wzrosła do najwyższego poziomu od końca 2012 roku

30 lip 2019 15:49

Kontynuacja fatalnych danych z Europy

76.23% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 76.23% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Handel na kontraktach CFD jest świadczony przez Conotoxia Ltd. (lic. 336/17 CySEC) mającą prawo do wykorzystywania znaku towarowego Cinkciarz.pl.