Handel

Conotoxia tworzy Trading Universe dla wszystkich inwestorów i traderów, którzy cenią sobie niesamowitą różnorodność klas aktywów i narzędzi wspomagających handel, takich jak darmowa subskrypcja cotygodniowych Analiz Rynkowych. Jeśli potrzebujesz wskazówek, zacznij tutaj.

Czym są CFD i jak nimi handlować?

CFD to skrót z ang. Contract for Difference, co oznacza kontrakt na różnicę kursową. Istotą handlu na tego typu instrumencie jest możliwość podążania za ceną aktywów bazowych niezależnie od tego, czy idzie ona w górę, czy w dół. 

Główną cechą charakterystyczną CFD jest możliwość nie tylko kupowania aktywów, jak to robią klasyczni inwestorzy, ale również sprzedaży bez obowiązku posiadania ich na własność. Otwierając pozycję długą (kupna) na CFD na akcję, nie uzyskujesz praw akcjonariusza, podobnie jak otwierając transakcję krótką (sprzedaży) na CFD na złocie, nie będziesz miał obowiązku fizycznego wysłania sztabek złota do kogokolwiek na świecie.

Conotoxia Ltd. udostępnia Ci ponad 5000 CFD do wyboru. Podzielone są one na wiele klas aktywów, do których należą: CFD na pary walutowe, CFD na surowce, CFD na futures, CFD na indeksy, CFD na akcje, CFD na ETFy, Single Stocks CFD, Single ETF CFD oraz CFD na kryptowaluty.

Co to jest dźwignia finansowa?

Mechanizm dźwigni finansowej zwiększa możliwości kupna i sprzedaży instrumentów finansowych na platformie transakcyjnej. Użycie dźwigni finansowej może skutkować zwiększeniem bądź zmniejszeniem wymaganego marginesu zabezpieczającego daną transakcję. W momencie otwarcia transakcji środki pieniężne są wyznaczone jako margines zabezpieczający, ponadto pozostają “zamrożone” na platformie transakcyjnej tak długo, jak otwarta jest pozycja i stają się ponownie dostępne po całkowitym zamknięciu transakcji. Przykładowo, użycie dźwigni 1:30 oznacza, że Twój  broker zwiększy siłę kupna lub sprzedaży 30-krotnie, co pozwoli otworzyć transakcję o większym wolumenie. 

W Conotoxia Ltd. możesz wybrać preferowaną dźwignię finansową zgodnie z Twoim doświadczeniem i klasyfikacją klienta: detaliczny, doświadczony i profesjonalny.

Rozpocznij swoją podróż po rynkach finansowych z bezpłatnym kontem demo już teraz!


 

Konto Smart

Dowiedz się, na czym polega zaleta jednego rodzaju konta. Handluj CFD, inwestuj w tysiące globalnych instrumentów, uzyskaj dostęp do Single Stocks CFD i Single ETF CFD i wiele więcej!

Instrumenty

Rozszerz swoje portfolio handlowe o 5000+ CFD. Sprawdź każdą z 10 klas aktywów i odkryj zalety oferowanych przez nas kontraktów.

MetaTrader 5

Jedna z najpopularniejszych platform handlowych na świecie już teraz dostępna dla Ciebie! Pobierz MT5 za darmo i sprawdź jej główne cechy.

cTrader

Kiedy innowacja spotyka się z doświadczeniem, pojawia się cTrader. Ciesz się tą innowacyjną platformą i osiągaj swoje cele inwestycyjne, dzięki ulepszonym narzędziom analitycznym.

Porównanie platform

Jeśli nie masz pewności, która z platform będzie lepiej odpowiadać Twoim potrzebom, sprawdź naszą tabelę porównawczą i dokonaj odpowiedniego wyboru.

Wpłaty i wypłaty

Doładuj swoje konto różnymi metodami dzięki Portfelowi walutowemu i Przelewy24, które są zintegrowane z najpopularniejszymi metodami płatności. Dokonuj wpłat w wygodny sposób!

71.48% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 71.48% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Handel na kontraktach CFD jest świadczony przez Conotoxia Ltd. (lic. 336/17 CySEC) mającą prawo do wykorzystywania znaku towarowego Cinkciarz.pl.