Ponowny rajd kryptowalut

08.11.2021 12:02|Zespół Analityków Conotoxia Ltd.

Bitcoin dziś przed południem kosztuje blisko 66 tys. dolarów i zdaje się zbliżać do swojego rekordu, który został ustanowiony w rejonie 66,7 tys. dol. Tym samym potencjalna stopa zwrotu z rynku BTC/USD od początku roku sięga 125 proc. I choć wydaje się imponująca, to w porównaniu z rynkiem ETH/USD może być relatywnie niewielka.

Od stycznia 2021 notowania ETH/USD wzrosły bowiem o ponad 500 proc. Tymczasem dopiero za ostatni kwartał zwyżki wydają się podobne, gdyż bitcoin wzrósł o ok. 49 proc., a ethereum o 51 proc.

Amerykańskie podstawy do optymizmu na rynku kryptowalut

Wydaje się, że kryptowalutom może pomagać dość dobry sentyment ze strony inwestorów instytucjonalnych, którzy dobrze przyjmują wprowadzane ETF-y powiązane z bitcoinem, ale również spekuluje się o amerykańskim ETF-ie na ETH. SEC do końca roku może podjąć decyzję, co dalej z instrumentami dającymi szeroki dostęp kapitałowi z Wall Street do kryptoatywów.

Co więcej, kilku burmistrzów miast w USA, w tym Nowego Jorku i Miami, zadeklarowało chęć otrzymywania wynagrodzenia w bitcoinie, co może korzystnie wpływać na proces adopcji BTC w realnej gospodarce i realnym świecie. Kapitalizacja całego rynku kryptowalut zbliża się do 3 bilionów dolarów.

Banki centralne zwlekają, zyskuje srebro

Ceny srebra w drugim tygodniu listopada wzrosły do 24 USD. Wydaje się, że niższe rentowności obligacji podsyciły apetyt na m.in. metale szlachetne, gdy główne banki centralne na świecie nie zdecydowały się na podnoszenie stóp procentowych.

Rentowność obligacji 10-letnich w USA spadła poniżej 1,5 proc., czyli poziomu niewidzianego od ponad miesiąca, gdy Rezerwa Federalna ogłosiła rozpoczęcie ograniczania programu skupu aktywów, podkreślając przy tym, że podwyżki stóp będą wymagały czasu.

Bank Anglii postanowił pozostawić stopy procentowe i program luzowania ilościowego na niezmienionym poziomie, wbrew oczekiwaniom, że będzie pierwszym dużym bankiem centralnym, który podniesie stopy procentowe.

Prezes EBC Christine Lagarde również odrzuciła nadzieje na podwyżkę stóp, stwierdzając, że podwyżka stóp procentowych w 2022 r. będzie bardzo mało prawdopodobna.

 

Daniel Kostecki, dyrektor polskiego oddziału Conotoxia Ltd. (usługa Forex Cinkciarz.pl)

Powyższa publikacja handlowa nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub sugerującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. Została ona sporządzona w celach informacyjnych i nie powinna stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszej publikacji. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 78% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Podoba Ci się ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi!


Zobacz również:

5 Nov 2021 15:26

Optymistyczne dane z rynku pracy w USA

5 Nov 2021 10:02

Ropa w dół, złoto w górę

4 Nov 2021 12:07

Rekordy na giełdach po decyzji Fed

3 Nov 2021 10:32

Co zrobi Fed i jak to wpłynie na dolara?

2 Nov 2021 10:59

Emocjonujący tydzień na rynkach finansowych

29 Oct 2021 16:41

Potężny wzrost inflacji. Jak reagują rynki?

71.48% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 71.48% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Handel na kontraktach CFD jest świadczony przez Conotoxia Ltd. (lic. 336/17 CySEC) mającą prawo do wykorzystywania znaku towarowego Cinkciarz.pl.