Kontrakty w USA w górę. Jest lek na COVID-19?

17.04.2020 09:44|Zespół Analityków Conotoxia Ltd.

W Azji, Europie czy w USA, kontrakty terminowe na główne indeksy giełdowe rosną o poranku w piątek, 17 kwietnia. Futures na DJIA zwyżkuje o prawie 3,7 proc., na S&P 500 o 3,33 proc., a na Nasdaq 100 o 2,4 proc. W Azji Nikkei wzrósł o 3,26 proc., a niemiecki DAX pnie się w górę o ponad 3 proc. Fala entuzjazmu wydaje się spowodowana obiecującą terapią leczącą COVID-19.

Wczesne dane z dwóch śródokresowych badań klinicznych testujących lek przeciwwirusowy o nazwie Remdesiwir firmy Gilead Science Inc, u pacjentów z ciężkimi objawami COVID-19 wykazały szybkie działanie, ustąpienie gorączki i objawów ze strony układu oddechowego. Niemniej jednak pojawiły się również informacje mogące redukować optymizm. Osoby zaznajomione ze sprawą mówią, że nie było żadnej grupy kontrolnej, na której prowadzono badania. Osoby chore nie korzystały z respiratora, ich objawy prawdopodobnie były lekkie, co z kolei może oznaczać, że lek Remdesiwir prawdopodobnie będzie skuteczny tylko u części pacjentów, a rynki mogły reagować przesadnie.

Poprawa nastrojów na giełdach akcji mogła mieć związek także z wypowiedziami Donalda Trumpa. Przy stopie bezrobocia, która może wynieść 15 proc., prezydent USA chce jak najszybciej przywrócić normalne funkcjonowanie gospodarki. Łącznie tylko w ciągu jednego miesiąca po zasiłek dla bezrobotnych zgłosiło się ponad 20 milionów Amerykanów. Wytyczne Trumpa dotyczą trójfazowego planu. Może on pozwolić niektórym stanom rozpocząć już w tym miesiącu zniesienie limitów mających powstrzymać rozprzestrzenianie się choroby.

Rynki liczą też na kolejne pakiety stymulujące gospodarkę, a inwestorzy w Azji zostali zachęceni do kupna akcji w nadziei, że Pekin dostarczy więcej pieniędzy, gdy dane pokazały, że chińska gospodarka skurczyła się o 6,8 proc. r/r w pierwszym kwartale 2020 r. Jest to pierwszy spadek PKB od co najmniej 1992 r., ponieważ od tego czasu dopiero zaczęto zbierać te dane. Co więcej, sprzedaż detaliczna w Chinach spadła o 15,8 proc. w marcu 2020 r. względem marca 2019 r. i po spadku o 20,5 procent w okresie styczeń-luty. Stąd tak ogromne oczekiwania rynku na kolejną pomoc fiskalno-monetarną.


Daniel Kostecki, główny analityk Conotoxia Ltd. (usługa Forex Cinkciarz.pl)

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

66 proc. rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Podoba Ci się ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi!


Zobacz również:

16 Apr 2020 10:27

Rosną ceny złota – w USD najdroższe od 2012 r.

15 Apr 2020 11:16

Inwestorzy oprzytomnieli po raporcie MFW?

14 Apr 2020 10:39

Optymizm inwestorów przed startem sezonu wyników na Wall Street

10 Apr 2020 15:59

Kluczowe wydarzenia tygodnia (13-19.04.2020)

10 Apr 2020 10:23

Ropa w dół o 20 proc. od szczytu. Porozumienie na razie nie jest wystarczające

9 Apr 2020 9:35

Ropa drożeje w oczekiwaniu na decyzję o cięciu produkcji

71.48% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 71.48% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Handel na kontraktach CFD jest świadczony przez Conotoxia Ltd. (lic. 336/17 CySEC) mającą prawo do wykorzystywania znaku towarowego Cinkciarz.pl.