Kluczowe wydarzenia tygodnia (13-19.04.2020)

10.04.2020 15:59|Zespół Analityków Conotoxia Ltd.

Przed nami kolejny tydzień walki z epidemią koronawirusa. Według danych z 10 kwietnia na całym świecie zostało potwierdzonych ponad 1,6 mln zachorowań. Nieoficjalnie wartość ta może być kilkukrotnie większa, gdyż wszystko zależy od liczby przeprowadzonych testów. Rządy niektórych państw przymierzają się już jednak do rozluźnienia obostrzeń wraz z końcem wiosny, czemu może sprzyjać wzrost temperatury i sezonowy efekt zmniejszenia transmisji wirusa.

Stąd też kluczowym wydarzeniem nadchodzącego tygodnia będzie wsłuchiwanie się w decyzje polityków, którzy z kolei chcą jak najszybszego powrotu gospodarki do względnie normalnego stanu. Niemniej obostrzenia będą prawdopodobnie zdejmowane bardzo stopniowo albo będą tylko mniej rygorystyczne, co w konsekwencji zdecydowanie wydłuży oczekiwanie na powrót do normalności. Oczy całego finansowego będą zwrócone również na rozpoczynający się sezon wyników kwartalnych w USA.

Amerykańskie indeksy giełdowe na fali pomocy i państwa i amerykańskiej Rezerwy Federalnej poderwały się po przecenie. Teraz z kolei Wall Street dostanie szereg informacji ze spółek, które wskażą, jak bardzo zostały dotknięte przez epidemię oraz jakie mają oczekiwania. Publikacje rozpoczną Wells Fargo i JP Morgan oraz J&J już 14 kwietnia. Będą to informacje mogące istotnie wpływać na zmienność amerykańskich indeksów giełdowych, stąd ponownie uwaga może być zwrócona na S&P 500, DJIA czy Nasdaq 100.

Warto będzie także zwrócić uwagę na notowania ropy naftowej, które załamały się po tym, jak OPEC wraz z Rosją ustalili cięcie produkcji na 10 mln baryłek dziennie tylko na dwa miesiące. Oczekuje się też cięcia produkcji przez kraje G20 o kolejne 5 mln baryłek dziennie. Tego jednak dowiemy się dopiero 10 kwietnia wieczorem, gdy spotkanie G20 zakończy się. Stąd otwarcie na rynku ropy po Świętach Wielkanocnych może być interesujące.

Kolejny komentarz rynkowy ukaże się we wtorek, 14 kwietnia. Spokojnych i Radosnych Świąt Wielkiej Nocy.


Daniel Kostecki, główny analityk Conotoxia Ltd. (usługa Forex Cinkciarz.pl)

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

66 proc. rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Podoba Ci się ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi!


Zobacz również:

10 kwi 2020 10:23

Ropa w dół o 20 proc. od szczytu. Porozumienie na razie nie jest wystarczające

9 kwi 2020 9:35

Ropa drożeje w oczekiwaniu na decyzję o cięciu produkcji

8 kwi 2020 10:41

Brak porozumienia na szczeblu unijnym, euro pod presją

7 kwi 2020 10:16

Ponad 7 proc. wzrosty na Wall Street z apetytem na więcej

6 kwi 2020 9:31

Indeksy giełdowe w górę. Ropa odrabia straty

3 kwi 2020 15:38

Ogromne spadki na amerykańskim rynku pracy

72.43% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 72.43% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Handel na kontraktach CFD jest świadczony przez Conotoxia Ltd. (lic. 336/17 CySEC) mającą prawo do wykorzystywania znaku towarowego Cinkciarz.pl.