Indeksy giełdowe w górę. Ropa odrabia straty

06.04.2020 09:31|Zespół Analityków Conotoxia Ltd.

Początek tygodnia wskazuje na poprawę sentymentu na rynku akcji. W poniedziałek, 6 kwietnia obserwujemy wzrosty głównych indeksów giełdowych. W Australii zwyżkowały one o ok. 4 proc. W Japonii Nikkei wzrósł o ok. 4,5 proc., a kontrakty terminowe na amerykańskiego indeksy również notowane są o ponad 4 proc. powyżej piątkowego zamknięcia.

Poprawa nastrojów na rynkach może wiązać się ze spadkiem liczby ofiar koronawirusa, co daje nadzieję na to, że pierwsza fala uderzeniowa pandemii pomału dobiega końca. Pod koniec weekendu w Nowym Jorku odnotowano pierwszy jednodniowy spadek liczby zgonów spowodowany przez koronawirusa. Nowy Jork to stan z największą liczbą potwierdzonych przypadków zakażenia.

Sytuacja zaczęła poprawiać się również w Europie. We Włoszech odnotowano najmniejszą liczbę zgonów od ponad dwóch tygodni. Francja zgłosiła najniższą liczbę od pięciu dni, a w Hiszpanii liczba ofiar Covid-19 spadała przez trzy kolejne dni. Jeśli obecna tendencja widoczna w Nowym Jorku i na zachodzie Europy zostanie utrzymana, to mogą wzrosnąć szanse na utrzymanie się dobrego sentymentu wśród inwestorów, ale przede wszystkim może poprawić się nastroje społeczne. Wiele wskazuje na to, że lato może przynieść spadek zachorowań i ofiar, co może doprowadzić do częściowego rozluźnienia obecnych obostrzeń, ale wciąż wielce niepewne jest to, jak będzie wyglądać sytuacja jesienią.

Na rynku ropy naftowej w pewnym momencie obserwowaliśmy dziś ponad 6-procentowy spadek. Jednak cena, wraz z globalną poprawą sentymentu zdaje się powracać w stronę piątkowego szczytu. Jak podaje agencja Bloomberg, według dyplomatów w niedzielę poczyniono pewne postępy w kierunku zawarcia porozumienia producentów surowca. Jednak brak udziału w rozmowach USA – największego producenta na świecie – może okazać się przeszkodą w jego osiągnięciu. Planowane na poniedziałek wirtualne spotkanie OPEC+ zostało więc odłożone, ponieważ bez Stanów Zjednoczonych, które dodatkowo grożą nałożeniem ceł na ropę, cięcie globalnej produkcji nie będzie możliwe. Arabia Saudyjska i Rosja mogą się same nie zgodzić na cięcie bez udziału USA.


Daniel Kostecki, główny analityk Conotoxia Ltd. (usługa Forex Cinkciarz.pl)

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

66 proc. rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Podoba Ci się ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi!


Zobacz również:

3 Apr 2020 15:38

Ogromne spadki na amerykańskim rynku pracy

3 Apr 2020 9:56

Krótkotrwały wzrost cen ropy czy trwała zmiana kierunku?

2 Apr 2020 9:52

Ceny ropy szukają dna. Mocarstwa bliżej porozumienia?

1 Apr 2020 11:15

Kolejne fatalne dane z gospodarek. Indeksy giełdowe pod presją

31 Mar 2020 9:30

Jednorazowe umocnienie dolara na koniec kwartału?

30 Mar 2020 9:33

Najlepszy poniedziałek na giełdach od czterech tygodni

71.48% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 71.48% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Handel na kontraktach CFD jest świadczony przez Conotoxia Ltd. (lic. 336/17 CySEC) mającą prawo do wykorzystywania znaku towarowego Cinkciarz.pl.