Walmart potwierdza problem konsumentów

26.07.2022 09:54|Zespół Analityków Conotoxia Ltd.

W ostatnich tygodniach można było zaobserwować zdecydowany spadek indeksów pokazujących sentyment konsumentów po obu stronach Atlantyku. Zdaje się, że wojna, inflacja oraz podwyżki stóp procentowych lub ich zapowiedzi skutecznie hamują popyt konsumpcyjny, co z kolei może mieć odzwierciedlenie w oczekiwanej stagflacji lub recesji.

Dane dotyczące nastawienia konsumentów do wydawania swoich pieniędzy potwierdził wczoraj amerykański gigant handlu detalicznego Walmart. Walmart posiada ponad 10000 sklepów oraz liczne strony eCommerce, które każdego tygodnia odwiedza około 230 milionów klientów z 24 krajów. Przy przychodach za rok fiskalny 2022 w wysokości 573 miliardów dolarów Walmart zatrudnia około 2,3 miliona pracowników na całym świecie.

Wczoraj po sesji spółka zwróciła uwagę na to, że konsumenci redukują swoje wydatki w związku z rosnącymi cenami towarów. Klienci koncentrują się na dobrach pierwszej potrzeby, w tym żywności, natomiast mniej wydają na odzież czy elektronikę, podała spółka. Tym samym Walmart obciął kwartalne oraz roczne oczekiwania co do szacowanego zysku. W rezultacie w handlu po sesji cena akcji spółki spadła o około 10 proc., ciągnąc za sobą inne firmy nastawione na handel detaliczny. Target spadł o ponad 5 proc., Macy’s o ponad 4 proc., a Amazon o ponad 3 proc. Wkrótce wyniki opublikują spółki: Alphabet, Microsoft, Visa, Coca-Cola oraz McDonald’s.

Na rynku surowców kontrakty futures na ropę WTI wzrosły we wtorek powyżej 98 dolarów za baryłkę. Napięcia między Zachodem a Rosją pozostają podwyższone, ponieważ kraje G7 przygotowują się do nałożenia limitu cenowego na rosyjską ropę, ale Moskwa odrzuciła takie plany i powiedziała, że nie będzie dostarczać ropy do krajów, które wprowadzą takie ograniczenia. Rosyjski Gazprom zapowiedział również, że dostawy przez gazociąg Nord Stream 1 do Niemiec spadną do zaledwie 20 proc. możliwości, co może podsycić przejście z gazu na ropę jako źródło energii, podbijając ewentualnie jej ceny. Tymczasem ostatnie dane z USA i Europy już wskazują na spowolnienie gospodarcze, a Chiny otarły się o skurczenie gospodarki w drugim kwartale.

 

Daniel Kostecki, dyrektor polskiego oddziału Conotoxia Ltd. (usługa inwestycyjna Cinkciarz.pl)

Powyższa publikacja handlowa nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub sugerującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. Została ona sporządzona w celach informacyjnych i nie powinna stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszej publikacji. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 82,59% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Podoba Ci się ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi!


Zobacz również:

25 Jul 2022 12:11

Gorący tydzień lipca na rynkach finansowych

13 Jul 2022 9:59

Ropa naftowa najtańsza od kwietnia

12 Jul 2022 9:10

Dolar nie daje za wygraną

11 Jul 2022 11:47

Euro coraz bliżej parytetu względem dolara

5 Jul 2022 8:27

Kolejna podwyżka stóp w Australii

4 Jul 2022 9:46

NFP i protokół FOMC w centrum uwagi

71.48% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 71.48% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Handel na kontraktach CFD jest świadczony przez Conotoxia Ltd. (lic. 336/17 CySEC) mającą prawo do wykorzystywania znaku towarowego Cinkciarz.pl.