NFP i protokół FOMC w centrum uwagi

04.07.2022 09:46|Zespół Analityków Conotoxia Ltd.

Dziś Amerykanie świętują Dzień Niepodległości, dlatego na ważne dane z gospodarki USA poczekamy do kolejnych dni. W środę zostanie opublikowany protokół ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej, a w piątek poznamy kluczowe dane z rynku pracy. I tymi wydarzeniami mogą żyć rynki w bieżącym tygodniu.

Po burzliwej pierwszej połowie roku inwestorzy mogą nadal poszukiwać oznak potencjalnej recesji w miarę wzrostu stóp procentowych na całym świecie. Na początku lipca rynek tak przestraszył się załamania gospodarki, że zaczął wyceniać możliwość cięcia stóp procentowych o 0,75 pkt proc. w 2023 r. w Stanach Zjednoczonych. Na te oczekiwania może wpłynąć piątkowa publikacja danych z rynku pracy oraz protokół ostatniego posiedzenia FOMC, gdzie zdecydowano się na podwyżkę stóp procentowych o 0,75 pkt proc. Inwestorzy mogą też zwracać uwagę na: komentarze prezesa EBC Christine Lagarde, decyzję RBA w sprawie stóp procentowych czy publikację wskaźnika PMI dla usług w Chinach i danych o inflacji.

Piątkowy raport non-form payrolls może pokazać, że amerykańska gospodarka dodała w czerwcu 270 tys. miejsc pracy, czyli najmniej od kwietnia ubiegłego roku. Stopa bezrobocia jest spodziewana na poziomie 3,6 proc., a wzrost płac na poziomie 0,3 proc. w ujęciu miesięcznym.

Protokół posiedzenia FOMC oraz wystąpienia kilku przedstawicieli Fed mogą zawierać wskazówki dotyczące wielkości lipcowej podwyżki stóp procentowych, o 50 lub 75 punktów bazowych.

W Europie w centrum uwagi znajdą się komentarze decydentów EBC, w tym prezes Lagarde, oraz protokół ostatniego posiedzenia EBC w sprawie polityki pieniężnej. Inwestorzy mogą szukać wskazówek, jak agresywnie bank centralny będzie podchodził do podnoszenia stóp procentowych po okresie letnim. Czekają nas także ważne publikacje gospodarcze dotyczące PMI dla usług, PPI dla strefy euro i sprzedaży detalicznej, bilansu handlowego Niemiec, zamówień fabrycznych i produkcji przemysłowej.

W kalendarzu ekonomicznym Wielkiej Brytanii traderzy mogą zwrócić uwagę na wystąpienia kilku decydentów Banku Anglii, w tym gubernatora Andrew Bailey'a, oraz na wtorkowy raport banku centralnego na temat stabilności finansowej.


Daniel Kostecki, dyrektor polskiego oddziału Conotoxia Ltd. (usługa inwestycyjna Cinkciarz.pl)

Powyższa publikacja handlowa nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub sugerującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. Została ona sporządzona w celach informacyjnych i nie powinna stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszej publikacji. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 80,77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Podoba Ci się ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi!


Zobacz również:

1 lip 2022 15:27

Rekord inflacji w strefie euro

1 lip 2022 12:10

Słabe dane z Europy. Słabe dane z Polski

30 cze 2022 15:49

Słaby kwartał i słabe półrocze dla rynków finansowych

29 cze 2022 9:26

Rekordowo niskie nastroje konsumentów i niższe ceny akcji

28 cze 2022 10:04

Problem podaży na rynku ropy narasta

27 cze 2022 9:45

Złoto i akcje w centrum uwagi inwestorów

76.23% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 76.23% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Handel na kontraktach CFD jest świadczony przez Conotoxia Ltd. (lic. 336/17 CySEC) mającą prawo do wykorzystywania znaku towarowego Cinkciarz.pl.