Stabilizacja ceny bitcoina. Nowe rekordy na niemieckiej giełdzie

25.05.2021 10:45|Zespół Analityków Conotoxia Ltd.

Optymizm nie opuszcza inwestorów. Uspokajać ich może przekaz przedstawicieli amerykańskiej Rezerwy Federalnej, że inflacja będzie jedynie przejściowa i nie doprowadzi do zacieśniania polityki monetarnej w USA.

We wtorek europejskie rynki akcji znajdują w pobliżu rekordowo wysokich poziomów, a niemiecki DAX 30 rośnie o prawie 1 proc., do rekordowego poziomu 15 580 pkt. Inwestorzy nadal zdają się koncentrować na perspektywie solidnego ożywienia w 2021 r. Jednocześnie odetchnęli z ulgą po ostatnich niepokojach związanych z rosnącą inflacją. Prezes Banku Anglii Andrew Bailey powiedział w poniedziałek, że nie widzi, aby inflacja stanowiła poważny problem w perspektywie średnio i długoterminowej, podczas gdy amerykańska Rezerwa Federalna zobowiązała się do utrzymania ultraluźnej polityki monetarnej pomimo ostatniego wzrostu cen konsumpcyjnych.

Wystąpienie głównego ekonomisty Europejskiego Banku Centralnego, Philipa Lane'a, będzie analizowane pod kątem wskazówek dotyczących tego, co bank może zrobić na czerwcowym posiedzeniu. Tutaj dochodzi temat silnego euro, które ponownie zbliża się do szczytów z początku 2021 r. Wówczas powodował to niezadowolenie EBC.

W Stanach Zjednoczonych po udanej poniedziałkowej sesji, gdzie Dow Jones Industrial Average wzrósł o 0,54 proc., S&P 500 zyskał 0,99 proc., a Nasdaq Composite 1,41 proc., inwestorzy oczekują teraz na publikację cen konsumpcyjnych w USA oraz drugiego szacunku PKB za I kwartał w dalszej części tygodnia.

Na rynku kryptowalut cena bitcoina wróciła w rejon 38 tys. USD po spadku w weekend do 31 tys. USD. Ponownie optymizm na rynek wniósł Elon Musk, który to wraz z prezesem MicroStrategy (spółki notowanej na nowojorskiej giełdzie z największą ilością BTC w portfelu) zasygnalizowali wsparcie dla widocznych wysiłków górników BTC, aby uczynić ich operacje bardziej przyjaznymi dla środowiska. Spotkanie przedstawicieli branży ma odbyć się w niedzielę, co może przekładać się na kolejną podwyższoną zmienność na rynku walut wirtualnych.

 

Daniel Kostecki, główny analityk Conotoxia Ltd. (usługa Forex Cinkciarz.pl)

Powyższa publikacja handlowa nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub sugerującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. Została ona sporządzona w celach informacyjnych i nie powinna stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszej publikacji. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

77.46 proc. rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Podoba Ci się ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi!


Zobacz również:

24 May 2021 12:39

Optymizm na rynkach w oczekiwaniu na dane makro

21 May 2021 17:29

Podsumowanie emocjonującego tygodnia

21 May 2021 12:18

Silne umocnienie dolara dopiero przed nami?

20 May 2021 10:31

Rollercoaster na rynku kryptowalut

19 May 2021 12:56

Funt jedną z silniejszych walut. Bitcoin na spadkowej fali

18 May 2021 11:53

Optymizm powrócił. DAX z nowym rekordem. Dolar słabnie

71.48% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 71.48% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Handel na kontraktach CFD jest świadczony przez Conotoxia Ltd. (lic. 336/17 CySEC) mającą prawo do wykorzystywania znaku towarowego Cinkciarz.pl.