Spadki na giełdach i odbicie w cenach ropy

30.05.2019 09:22|Zespół Analityków Conotoxia Ltd.

Wczorajsza sesja przyniosła kolejną falę wyprzedaży na amerykańskiej giełdzie, gdzie główne indeksy giełdowe zakończyły dzień pod kreską. Jednym z ciekawszych rynków była ponownie ropa, której udało się odrobić znaczną część wcześniejszych strat.

Notowania indeksu S&P 500, Nasdaq 100 czy Dow Jones spadły wczoraj do poziomów, które obserwowaliśmy w pierwszym kwartale tego roku. Dwa z trzech indeksów zniżkowały do poziomów z marca, a Dow Jones do poziomów z lutego tego roku. Przecena miała cały czas wiązać się z eskalacją konfliktu handlowego prowadzonego między Stanami Zjednoczonymi i Chinami. Dziś o poranku obserwujemy próbę odbicia na kontraktach terminowych. Wzrost awersji do ryzyka sprowadził również wczorajsze rentowności amerykańskich obligacji 10-letnich do poziomu 2,21 proc., czyli najniższego od września 2017 roku, aby zakończyć dzień odbiciem do 2,26 proc.

Najciekawszym rynkiem zdaje się być obecnie ropa naftowa, której notowania spadały wczoraj dość gwałtownie, aby zakończyć dzień z solidnym odbiciem. Pierwszym czynnikiem podażowym było zwiększenie obaw o światowy wzrost gospodarczy, co wiązało się z wyprzedażą ropy, natomiast powrót byków nastąpił po publikacji danych o zapasach w Stanach Zjednoczonych. Według danych API zapasy surowca w USA spadły w ubiegłym tygodniu o ponad 5 mln baryłek. W konsekwencji zaobserwowaliśmy zwrot z 57 USD do 59 USD, a na wykresie dziennym została zarysowana formacja świecowa młota.

W oczekiwaniu na dzisiejszą rewizję danych o PKB Stanów Zjednoczonych za pierwszy kwartał, które poznamy o godzinie 14:30, dolar amerykański nieznacznie traci o poranku względem głównych walut z wyjątkiem japońskiego jena oraz szwajcarskiego franka. Tymczasem o godzinie 17:00 pojawią się kolejne istotne dane dla rynku ropy dotyczące zmiany zapasów ropy oraz benzyny.

 

Daniel Kostecki, Główny Analityk Conotoxia Ltd.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

59 proc. rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Podoba Ci się ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi!


Zobacz również:

29 maj 2019 16:44

Bank Kanady pozostawił stopy procentowe na niezmienionym poziomie. Większa zmienność CAD

29 maj 2019 15:29

Ropa ponownie mocno tanieje

29 maj 2019 9:28

Popyt na bezpieczne aktywa nie maleje

28 maj 2019 16:18

Rentowności długu coraz niższe. Oczekiwania inflacyjne także w dół

28 maj 2019 11:54

Nastroje w biznesie w strefie euro wciąż się pogarszają. Akcja kredytowa rośnie

28 maj 2019 9:14

Rynek wraca do normalnego handlu. Euro pod presją Włoch

76.23% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 76.23% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Handel na kontraktach CFD jest świadczony przez Conotoxia Ltd. (lic. 336/17 CySEC) mającą prawo do wykorzystywania znaku towarowego Cinkciarz.pl.