Samsung planuje otworzyć giełdę kryptowalut — czy uda mu się zdominować kolejny sektor? Rynek traci po kilku dniach stabilizacji

26.08.2022 13:01|Zespół Analityków Conotoxia Ltd.

Samsung Securities, czyli spółka zajmująca się zarządzaniem aktywami, emisją akcji i szeregiem innych usług finansowych ogłosiła, że w 2023 r. założy swoją giełdę krypto. Firma ma zacząć od rodzimej Korei, a potem planuje ekspansję na kolejne rynki.

Samsung Securities, czyli spółka zajmująca się zarządzaniem aktywami, emisją akcji i szeregiem innych usług finansowych ogłosiła, że w 2023 r. założy swoją giełdę krypto. Firma ma zacząć od rodzimej Korei, a potem planuje ekspansję na kolejne rynki.

 

Powyższy dział firmy jest elementem wielkiej struktury Samsunga, który należy do tzw. czeboli (gigantycznych koreańskich konglomeratów). Operuje on w wielu sektorach globalnej gospodarki — od produkcji uzbrojenia i smartfonów po sprzedaż odzieży czy nawet świadczenie usług finansowych.

 

Dział “Securities” posiada już doświadczenie we wdrażaniu technologii i produktów inwestycyjnych związanych z krypto. W czerwcu założył on pierwszy blockchain ETF (exchange-traded fund) w Azji, notowany na giełdzie w Hongkongu. Daje on inwestorom ekspozycję na firmy rozwijające i inwestujące w technologię krypto.

 

Obecnie trwają rozmowy z regulatorami i władzami, by pozyskać potrzebne zgody i licencje na stworzenie podwalin giełdy. Mirae Asset Securities i pięć innych krajowych firm również planuje uruchomienie własnych platform inwestycyjnych, nie posiadają one jednak tak dużego doświadczenia jak konkurencyjny Samsung.

 

Na początku tego miesiąca dział “Securities” był jedną z trzech instytucji finansowych w Korei Południowej, która nawiązała współpracę z największą w kraju giełdą Bithumb. Partnerstwo oznaczało dla klientów Samsung Securities możliwość pośredniego inwestowania w kryptowaluty za pośrednictwem aplikacji firmy.

 

Mimo braku elastyczności, czebol ma utrwaloną pozycję rynkową z olbrzymimi zasięgami i wpływami. Z tego względu akwizycja kolejnych klientów na atrakcyjnych warunkach może być dla niego łatwa i stanowić dużą konkurencję dla Coinbase, Binance FTX czy KuCoin. 

 

Korea Południowa zdaje się aspirować do roli lidera technologicznego na rynku. Na początku sierpnia odbyło się wydarzenie “Korea Blockchain Week”, łączące liderów branży, ujawnione projekty regulacji krypto są raczej łagodne w porównaniu do tych proponowanych przez władze w USA, a lokalne firmy są zainteresowane kolejnymi inwestycjami w technologię blockchain m.in. w segmencie DeFi i infrastruktury systemowej. Te plany mogą uczynić Koreę Południową hubem dla rozwoju technologii i firm krypto. 

 

Rynek traci po ostatnich dniach ruchu w trendzie bocznym

 

Na platformie Conotoxia MT5 bitcoin i ethereum tracą dzisiaj odpowiednio 1 proc. i 3 proc. o 11 GMT+3. Czołowe tokeny znajdują się już od tygodnia poza wcześniej rysowanym kanałem cenowym. Lokalny możliwy poziom wsparcia dla BTC i ETH to odpowiednio 20700 i 1530 USD. Ich przekroczenie może oznaczać dalsze spadki. Na kontynuację korekty wskazywać mogą wskaźniki techniczne jak np. MACD, którego histogram dla ETH spada systematycznie od półtora tygodnia i znajduje się na poziomie bliskim zeru, a dla BTC już kilka dni temu osiągnął obszar ujemny i zdaje się spadać coraz niżej każdego kolejnego dnia. 

 

Na platformie tradingowej najmocniej zdaje się tracić EOS token, odnotowując dzienny spadek 6,5 proc. o 11:00 GMT+3. EOS jest natywnym tokenem sieci EOSIO, w ramach której projekt dostarcza deweloperom blockchain zestawu niezbędnych narzędzi i usług do budowania oraz skalowania zdecentralizowanych aplikacji (dApps).



Rafał Tworkowski, Młodszy Analityk Rynków Finansowych, Conotoxia Ltd. (usługa inwestycyjna Cinkciarz.pl)

 

Powyższa publikacja handlowa nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub sugerującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. Została ona sporządzona w celach informacyjnych i nie powinna stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszej publikacji. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

 

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 82,59 proc. rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.







Podoba Ci się ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi!


Zobacz również:

25 Aug 2022 16:00

Podsumowanie wyników banków — czy rosnące stopy procentowe rzeczywiście sprzyjają instytucjom finansowym?

25 Aug 2022 14:59

Merge otrzymuje oficjalną datę rozpoczęcia — co należy wiedzieć?

25 Aug 2022 11:31

Protokół EBC oraz Jackson Hole kluczowe dla EUR/USD

24 Aug 2022 14:39

Podsumowanie wyników spółek energetycznych - rekordowe zyski sektora

24 Aug 2022 13:00

Nike, Gucci i inne wielkie marki zarabiają miliony ze sprzedaży NFT mimo spadku zainteresowania

24 Aug 2022 9:29

Ropa drożeje, dolar rośnie w siłę

71.48% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 71.48% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Handel na kontraktach CFD jest świadczony przez Conotoxia Ltd. (lic. 336/17 CySEC) mającą prawo do wykorzystywania znaku towarowego Cinkciarz.pl.