Merge otrzymuje oficjalną datę rozpoczęcia — co należy wiedzieć?

25.08.2022 14:59|Zespół Analityków Conotoxia Ltd.

Po wielu latach zapowiedzi Ethereum Foundation wyznaczyło wczoraj oficjalną datę pełnego przejścia na blockchain Proof-of-Stake (POS). Tak, jak wcześniej zakładano, nie doszło do żadnych opóźnień zatem “migracja” ma się rozpocząć już 6 września.

Upgrade zwany “Bellatrix” zakłada zastąpienie górników ETH walidatorami, czyli swoistymi “nitkami” systemu Proof-of-Stake. Będą oni odpowiedzialni za przechowywanie danych, przetwarzanie transakcji i dodawanie kolejnych bloków chaina. Każdy z nich ma posiadać min. 32 ETH — przy obecnej cenie to ok. 60000 dolarów. 

Ethereum Foundation przewiduje aktywację Beacon Chain już 6 września. Ma to być pierwsze testowe połączenie, które rozpocznie pełne przejście na POS. Aktywacja jest zaplanowana na 11:34:47 czasu UTC.

Po początkowej aktywacji Terminal Total Difficulty (TTD) uruchamiająca Merge ma osiągnąć wartość 58750000000000000000000. Jest to nic innego, jak poziom zsynchronizowania blockchainu, który po przekroczeniu wartości progowej stanie się chainem Proof-of-Stake (POS). Harmonogram zakłada, że uda się to osiągnąć między 10 września a 20 września. Według danych CoinDesk, deweloperzy Ethereum estymują, że moment ten nastąpi 15-16 września.

Merge może mieć wpływ na świat krypto i jego perspektywy. Swoją skalą zdaje się przebijać split ETH z 2016 r. i może wskazywać nowe obszary rozwoju takie jak: rozwiązanie Proof-of-Stake, energooszczędność oraz dużo niższe prowizje. 

Transformacja oprócz wpływu na rozwój technologii i ETH może odbić się na innych tokenach, które znajdują się pod dużym wpływem zmieniającego się blockchaina ETH. Mowa zwłaszcza o tokenach LDO, ETC i OP. Są one projektami, którym upgrade może nadawać nowe znaczenie. 

Dodatkowo wczoraj Vitalik Butterin założyciel Ethereum opublikował wpis na Twitterze, w którym stwierdził, że “ludzie nadal nie doceniają tego, jak często płatności kryptowalutowe są lepsze nawet nie z powodu ochrony przed cenzurą i regulacjami, ale po prostu dlatego, że są o wiele wygodniejsze”. Zdaje się tym odnosić nie tylko do fundamentalnych założeń krypto, ale też do nadchodzących zmian.

 

Rafał Tworkowski, Młodszy Analityk Rynków Finansowych, Conotoxia Ltd. (usługa inwestycyjna Cinkciarz.pl)

Powyższa publikacja handlowa nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub sugerującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. Została ona sporządzona w celach informacyjnych i nie powinna stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszej publikacji. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 82,59 proc. rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Podoba Ci się ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi!


Zobacz również:

25 Aug 2022 11:31

Protokół EBC oraz Jackson Hole kluczowe dla EUR/USD

24 Aug 2022 14:39

Podsumowanie wyników spółek energetycznych - rekordowe zyski sektora

24 Aug 2022 13:00

Nike, Gucci i inne wielkie marki zarabiają miliony ze sprzedaży NFT mimo spadku zainteresowania

24 Aug 2022 9:29

Ropa drożeje, dolar rośnie w siłę

23 Aug 2022 16:51

Podsumowanie wyników detalistów - jak wygląda sytuacja konsumentów?

23 Aug 2022 13:33

Dane zwiastują kolejne krótkoterminowe spadki na rynku krypto?

71.48% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 71.48% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Handel na kontraktach CFD jest świadczony przez Conotoxia Ltd. (lic. 336/17 CySEC) mającą prawo do wykorzystywania znaku towarowego Cinkciarz.pl.