Przegląd najciekawszych informacji rynkowych

10.08.2020 11:35|Zespół Analityków Conotoxia Ltd.

Na początku tygodnia nieznacznie wzrosły ceny ropy naftowej. Wydaje się, że jest to reakcja na wypowiedzi szefa największego koncernu naftowego świata, czyli Saudi Aramco. Amin Nasser uważa, że w Azji popyt na ropę wraca do poziomów sprzed epidemii. Cena ropy WTI oscyluje przy 42 USD za baryłkę.

W pozostałych częściach świata otwarcie gospodarek również może stopniowo wspierać wzrost zakupów ropy naftowej. Szef Aramco nie uważa natomiast, że może dojść do drugiego globalnego załamania się popytu. Z kolei po stronie podażowej Irak zapowiedział, że zmniejszy wydobycie ropy o kolejne 400 tys. baryłek w sierpniu i wrześniu. W ten sposób kraj chce zrekompensować nadprodukcję z ostatnich trzech miesięcy.

Według agencji Reuters na całym świecie ponad 19,7 mln ludzi zostało zarażonych koronawirusem, z czego ponad 720 tys. zmarło. Z uwagi na zagrożenie pandemią część krajów wprowadza obostrzenia w niektórych regionach. W Australii premier Scott Morrison powiedział, że wewnętrzne granice kraju prawdopodobnie będą zamknięte aż do Bożego Narodzenia. Temat koronawirusa i kolejne przepychanki między USA i Chinami mogą niepokoić inwestorów. Donald Trump wprowadził na dodatek duże ograniczenia wobec firm współpracujących z właścicielami chińskich aplikacji WeChat oraz TikTok. Chiny odpowiedziały na to, ostrzegając Stany Zjednoczone, że poniosą konsekwencje swoich działań.

Pogorszenie relacji między mocarstwami może mieć swoje konsekwencje na rynku walutowym. Już teraz na rynku opcji walutowych na parze USD/JPY oczekiwana tygodniowa zmienność wzrosła do najwyższego poziomu od dwóch tygodni. W opcjach miesięcznych widać, że inwestorzy wydają się mocniej zabezpieczać przed ewentualnym spadkiem kursu USD/JPY. Wzrost oczekiwanej zmienność zdaje się również dotyczyć pary AUD/USD, co może być spowodowane dość dużą zależnością gospodarczą Australii od Chin.

Tymczasem na rynku kryptowalut cena bitcoina wydaje się zbliżać do 12 tys. USD, a ethereum do 400 USD. Po zjawisku flash crash z ubiegłego weekendu został już tylko ślad w postaci gwałtownego spadku kursu, ale popyt wydaje się na tyle silny, że doprowadził i BTC i ETH do poziomów sprzed tąpnięcia. Być może po rajdzie na rynku akcji, ropy, złota, srebra, przyjdzie czas na rajd kryptowalut?


Daniel Kostecki, główny analityk Conotoxia Ltd. (usługa Forex Cinkciarz.pl)

Powyższa publikacja handlowa nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub sugerującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. Została ona sporządzona w celach informacyjnych i nie powinna stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszej publikacji. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

79 proc. rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Podoba Ci się ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi!


Zobacz również:

7 sie 2020 16:04

Dolar mocniejszy po NFP. Morgan Stanley zamyka pozycję krótką

7 sie 2020 11:14

Chińskie firmy znikną z amerykańskiej giełdy? Rekordy napływów na rynku złota

6 sie 2020 12:33

Srebro z największym miesięcznym wzrostem od 1979 r. BoE nie zmienia stóp procentowych

5 sie 2020 11:37

Złoto dla zuchwałych? Fundusze nie kupują nowych szczytów

4 sie 2020 12:27

RBA nie zmienia stóp procentowych. Epidemia COVID-19 przyspiesza

3 sie 2020 11:50

Inwestorzy porzucili dolara. Nowy rekord ceny złota

72.43% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 72.43% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Handel na kontraktach CFD jest świadczony przez Conotoxia Ltd. (lic. 336/17 CySEC) mającą prawo do wykorzystywania znaku towarowego Cinkciarz.pl.