Srebro z największym miesięcznym wzrostem od 1979 r. BoE nie zmienia stóp procentowych

06.08.2020 12:33|Zespół Analityków Conotoxia Ltd.

Przedstawiciele Komitetu ds. Polityki Monetarnej Banku Anglii głosowali jednomyślnie i zgodnie z rynkowymi prognozami za utrzymaniem stóp procentowych oraz programu QE na tym samym poziomie. Tym samym główna stopa procentowa nadal wynosi 0,1 proc.

Komitet jednogłośnie opowiedział się za kontynuacją przez Bank Anglii swoich istniejących programów zakupu brytyjskich obligacji rządowych i obligacji korporacyjnych, które są finansowane z tworzenia nowych rezerw banku centralnego. Łączna kwota skupu to nadal 745 mld funtów. Komitet nie zamierza zaostrzać polityki pieniężnej, dopóki nie pojawią się wyraźne dowody na to, że inflacja będzie systematycznie wracać do celu 2 proc. Bank Anglii nie spodziewa się szybkiego powrotu PKB do poziomu z czwartego kwartału 2019 r. Ma to dopiero nastąpić po 2021 r.

Brytyjska waluta jednak zareagowała umocnieniem, a kurs GBP/USD wzrósł do najwyższego poziomu od początku marca, zbliżając się do 1,3200. Niemniej na kurs walutowy potencjalnie wpływa też to, co dzieje się z dolarem amerykańskim na szerokim rynku. Indeks dolara spadł do najniższego poziomu od dwóch lat, osiągając 92,49 pkt. Inwestorzy oczekują, że amerykańscy ustawodawcy osiągną porozumienie w sprawie kolejnego pakietu pomocy związanej z epidemią koronawirusa i oczekują, że Rezerwa Federalna jeszcze bardziej poluzuje politykę monetarną w tym roku. Oczekuje się, że rząd amerykański przedstawi nowy plan stymulujący do końca tygodnia po dwóch tygodniach negocjacji. Niemniej jednak między Kongresem i Białym Domem politycy nadal byli podzieleni co do kluczowych elementów projektu ustawy. Dolar mógł ucierpieć także przez obawy o wprowadzenie lockdownu w niektórych stanach po wzrostach przypadków infekcji.

Uwagę inwestorów przykuwa również to, co dzieje się na rynku surowców, a zwłaszcza złota i srebra. W lipcu cena srebra wzrosła o 34 proc. Był to największy miesięczny wzrost od grudnia 1979 r. Wzrostowi cen metali sprzyjać zdaje się słabość dolara, napięcia polityczne między USA i Chinami, ujemne realne stopy procentowe oraz przyspieszenie pandemii.


Daniel Kostecki, główny analityk Conotoxia Ltd. (usługa Forex Cinkciarz.pl)

Powyższa publikacja handlowa nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub sugerującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. Została ona sporządzona w celach informacyjnych i nie powinna stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszej publikacji. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

79 proc. rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Podoba Ci się ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi!


Zobacz również:

5 sie 2020 11:37

Złoto dla zuchwałych? Fundusze nie kupują nowych szczytów

4 sie 2020 12:27

RBA nie zmienia stóp procentowych. Epidemia COVID-19 przyspiesza

3 sie 2020 11:50

Inwestorzy porzucili dolara. Nowy rekord ceny złota

31 lip 2020 16:02

Kluczowe wydarzenia tygodnia 3-9.08.2020

31 lip 2020 12:13

Druga fala COVID-19, druga fala wyprzedaży na giełdach?

30 lip 2020 10:03

Fed nie rozczarował. Dolar dostępny dla każdego przez kolejne pół roku

72.43% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 72.43% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Handel na kontraktach CFD jest świadczony przez Conotoxia Ltd. (lic. 336/17 CySEC) mającą prawo do wykorzystywania znaku towarowego Cinkciarz.pl.