Druga fala COVID-19, druga fala wyprzedaży na giełdach?

31.07.2020 12:13|Zespół Analityków Conotoxia Ltd.

Wczorajsza sesja mogła być dość nerwowa dla wielu inwestorów, którzy obserwują poszczególne akcje lub całe indeksy giełdowe. W Europie zrobiło się na parkietach bardzo czerwono, a dziś rynek próbuje się nieco uspokoić.

Niemiecki indeks DAX spadł wczoraj do najniższego poziomu od 4 tygodniu, a obecnie nastroje wydają się nieznacznie poprawiać. Sentyment także wydaje się lepszy po znakomitych wynikach spółek z USA. Apple, Amazon, Facebook opublikowały po sesji wyniki lepsze od rynkowych oczekiwań, co podniosło indeks Nasdaq 100 oraz S&P 500. To w pewnym stopniu próbuje przykryć fatalne dane makroekonomiczne w postaci tąpnięcia w PKB USA, Niemiec, Francji czy Hiszpanii.

Do tego dochodzi kolejna fala infekcji COVID-19, w tym w Polsce z rekordową liczbą nowych przypadków. Północna część Wielkiej Brytanii wraz z milionami obywateli została zamknięta i ponownie wprowadzono lockdown. Restrykcje wróciły także w Belgii. Rośnie niepewność przed kolejnym wybuchem epidemii już na koniec wakacji. Tokio może dziś raportować rekordową liczbę przypadków COVID-19. Z kolei w stanach Teksas, Floryda i Arizona ogłoszono najwięcej przypadków śmiertelnych.

Niepewności rynkom może dodawać także wypowiedź Donalda Trumpa o możliwym przełożeniu wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych, które pierwotnie miały się odbyć w listopadzie. Zdaniem Trumpa, który przegrywa w sondażach, przeprowadzenie wyborów tej jesieni może być niebezpieczne dla zdrowia, a z kolei wybory korespondencyjne mogą prowadzić do fałszerstw i nieprawidłowości.

Stąd też wydaje się, że najbliższy czas może przynieść podwyższoną zmienność, bo luzowanie obostrzeń, sezon wakacyjny, podróże, brak przestrzegania zasad higieny, to wszystko może cofnąć nas do punktu wyjścia walki z wirusem, co mogłoby trwać aż do momentu wynalezienia skutecznej szczepionki. Na nią z kolei możemy poczekać jeszcze pół roku.

Na rynku walutowym trudno przejść obojętnie obok fali wyprzedaży amerykańskiego dolara. Kurs EUR/USD zbliżył się już do poziomu 1,1900, po jednym z największych rajdów od trzech lat, czyli od wyborów prezydenckich we Francji. Niewykluczone, że może to być dopiero jedna z fal osłabienia USD, a kolejne mogą być przed nami.


Daniel Kostecki, główny analityk Conotoxia Ltd. (usługa Forex Cinkciarz.pl)

Powyższa publikacja handlowa nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub sugerującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. Została ona sporządzona w celach informacyjnych i nie powinna stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszej publikacji. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

79 proc. rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Podoba Ci się ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi!


Zobacz również:

30 lip 2020 10:03

Fed nie rozczarował. Dolar dostępny dla każdego przez kolejne pół roku

29 lip 2020 9:56

Wszystkie rynki czekają na Fed

28 lip 2020 12:41

Restrykcje wracają. Amerykanie za zasiłek kupują bitcoina?

27 lip 2020 12:10

Cena złota bije rekord wszech czasów. Bitcoin powyżej 10 tys. USD

24 lip 2020 16:00

Kluczowe wydarzenia tygodnia 27-31.07.2020

24 lip 2020 12:28

Napięcie między USA i Chinami wzrasta. Dolar traci na wartości

72.43% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 72.43% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Handel na kontraktach CFD jest świadczony przez Conotoxia Ltd. (lic. 336/17 CySEC) mającą prawo do wykorzystywania znaku towarowego Cinkciarz.pl.