Napięcie między USA i Chinami wzrasta. Dolar traci na wartości

24.07.2020 12:28|Zespół Analityków Conotoxia Ltd.

Koniec tygodnia wydaje się przynosić spadki indeksów giełdowych w Azji i w Europie. Zauważalna może być także przecena kontraktów terminowych w Stanach Zjednoczonych. Sentyment rynkowy wydaje się nieco gorszy ze względu na eskalację konfliktu między USA i Chinami.

Władze w Pekinie nakazały amerykańskiej administracji w Waszyngtonie zamknięcie swojego konsulatu w Chengdu. Nastąpiło to w odwecie za zmuszenie Chin do zamknięcia konsulatu w Houston na początku tygodnia. To również odwet za słowa Sekretarza Stanu Michaela Pompeo, który określił chińskich przywódców jako tyranów nastawionych na globalną hegemonię, przedstawiając mroczny obraz kierunku rozwoju kraju, co tym bardziej zwiększyło napięcie między dwoma mocarstwami.

Opóźniają się także prace nad kolejnym pakietem pomocowym dla amerykańskiej gospodarki, którego ogłoszenie pomagało Wall Street. Jednak utrzymujące się różnice między republikanami w Senacie a Białym Domem wstrzymują jego realizację. Przywódca senackiej większości Mitch McConnell powiedział, że plan o wartości 1 biliona dolarów będzie gotowy dopiero w poniedziałek – podała agencja Bloomberg.

Łączna liczba przypadków koronawirusa w Stanach Zjednoczonych przekroczyła 4 miliony, podwajając się w ciągu sześciu tygodni. Prezydent Donald Trump odwołał republikańską konwencję prezydencką w Jacksonville z powodu zagrożenia wywołanego COVID-19.

Inwestorzy zaczynają się obawiać tego, że USA wraz z kolejną falą infekcji mogą rozwijać się wolniej niż inne gospodarki. To może być również jedną z przyczyn spadku notowań dolara amerykańskiego. Dwa banki Bank of America i Wells Fargo podnoszą w konsekwencji prognozy dla pary EUR/USD. Wells Fargo w notce cytowanej przez Bloomberga dodaje, że dodatkowym czynnikiem osłabiającym dolara może być rezultat najbliższego posiedzenia FOMC.

Kurs EUR/USD wciąż znajduje się nad poziomem 1,1600, a wraz z pogorszeniem się sentymentu na rynku akcji zarówno jen japoński, jak i frank szwajcarski jeszcze bardziej wydają się umocniać względem USD.

Daniel Kostecki, główny analityk Conotoxia Ltd. (usługa Forex Cinkciarz.pl)

Powyższa publikacja handlowa nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub sugerującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. Została ona sporządzona w celach informacyjnych i nie powinna stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszej publikacji. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

79 proc. rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Podoba Ci się ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi!


Zobacz również:

23 lip 2020 12:33

Kurs EUR/USD najwyżej od 2018 r.

22 lip 2020 11:51

Złoto i srebro rozchwytywane przez inwestorów

21 lip 2020 11:22

Porozumienie w Brukseli rozdaje karty na rynkach

20 lip 2020 10:49

EUR/USD najwyżej od 4 miesięcy. Rynek czeka na decyzje z Brukseli

17 lip 2020 16:00

Kluczowe wydarzenia tygodnia 20-26.07.2020

17 lip 2020 11:59

Szczyt Unii Europejskiej istotny dla euro i europejskich indeksów

72.43% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 72.43% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Handel na kontraktach CFD jest świadczony przez Conotoxia Ltd. (lic. 336/17 CySEC) mającą prawo do wykorzystywania znaku towarowego Cinkciarz.pl.