Nowy rekord na amerykańskiej giełdzie

28.12.2021 10:02|Zespół Analityków Conotoxia Ltd.

Wydaje się, że amerykańscy inwestorzy po świątecznej przerwie wrócili na rynek w wyśmienitych nastrojach. Zakupy akcji spółek wchodzących w skład S&P 500 przełożyły się w poniedziałek na nowy rekord wszech czasów tego indeksu, już 69. rekord w tym roku.

Optymistyczne nastawienie amerykańskich inwestorów i wzrosty na giełdach w USA mogą się wiązać ze stosunkowo łagodnym wpływem omikronu na funkcjonowanie kraju. Wydaje się, że nowa odmiana wirusa nie wyhamuje wzrostu gospodarczego. Co więcej, w Stanach Zjednoczonych zmniejszono okres kwarantanny z 10 do 5 dni izolacji domowej.

Gorzej z akcjami linii lotniczych

M.in. dlatego Dow Jones mógł wzrosnąć o 352 punkty, pozostając zaledwie 0,4 proc. od rekordowego poziomu, S&P 500 o 1,4 proc., przedłużając zyski do nowego rekordowego poziomu przy 4800 pkt, a Nasdaq Composite o 1,4 proc., osiągając najwyższy poziom od połowy listopada.

Akcje spółek technologicznych i energetycznych zdawały się drożeć, podczas gdy akcje linii lotniczych i statków wycieczkowych były pod presją, gdy tysiące lotów w USA zostało odwołanych w weekend z powodu zakażeń członków załóg.

Amerykański rynek akcji, jak widać, zdaje się nie przejmować zmianami w podejściu Rezerwy Federalnej do polityki monetarnej, zakończeniem programu skupu aktywów czy możliwymi podwyżkami stóp procentowych w 2022 r.

Złoto i srebro na wznoszącej fali

Co ciekawe, w tym samym czasie, gdy indeksy w USA rosły, złoto i srebro również zdawało się zyskiwać na wartości. Cena srebra wzrosła powyżej 23 USD za uncję i dziś o poranku znalazła się na najwyższym poziomie od czterech tygodni. Uncja złota kosztuje 1815 USD i jest najdroższa od ponad miesiąca.

Kruszce i akcje drożeją przy relatywnie małych zmianach pary EUR/USD, która to para zdaje się konsolidować przy poziomie 1,1320.

 

Daniel Kostecki, dyrektor polskiego oddziału Conotoxia Ltd. (usługa Forex Cinkciarz.pl)

Powyższa publikacja handlowa nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub sugerującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. Została ona sporządzona w celach informacyjnych i nie powinna stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszej publikacji. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 78% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Podoba Ci się ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi!


Zobacz również:

27 Dec 2021 10:27

Loty odwołane, cena ropy spada

24 Dec 2021 11:01

Przedświąteczny rekord na amerykańskiej giełdzie

23 Dec 2021 9:58

Złoto ponownie powyżej 1800 USD

22 Dec 2021 12:46

Kurs funta opiera się spadkom

21 Dec 2021 10:12

Omicron nie taki straszny – uważa RBA. Rynki w lepszych nastrojach

20 Dec 2021 11:09

Obniżki cen ropy naftowej i spadki na giełdach

71.48% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 71.48% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Handel na kontraktach CFD jest świadczony przez Conotoxia Ltd. (lic. 336/17 CySEC) mającą prawo do wykorzystywania znaku towarowego Cinkciarz.pl.