Lek firmy Bayer skuteczny — medyczny gigant z nowymi rekomendacjami od banków inwestycyjnych

29.08.2022 14:53|Zespół Analityków Conotoxia Ltd.

Medyczny gigant jest po kolejnej fazie badań nowego leku na cukrzycę typu II i chroniczną chorobę nerek. Wyniki testów okazały się pozytywne, a analitycy wystawili kolejne optymistyczne rekomendacje inwestycyjne.

Bayer jest niemiecką firmą medyczną, produkującą sprzęt medyczny, leki oraz suplementy. Działa ona globalnie i zatrudnia ok. 100 tys. pracowników, generując ponad 44 mld euro przychodu w ubiegłym roku finansowym. 

W ostatnim kwartale spółka ogłosiła aż 12,8 mld euro przychodu (18,1 proc. wzrost rok do roku) dzięki korzystnym zmianom kursowym i podniesieniu cen. Mimo dużego wzrostu zysku netto (o 87 proc.) spółka nadal odnotowywała stratę rzędu 298 mln euro.

Koncern mimo znacznego zmniejszenia kosztów w ostatnim kwartale nadal boryka się z problemem ich optymalizacji. Dotyczy to zwłaszcza wysokiej ceny energii, materiałów i wojny na Ukrainie. Problematyczne jest nadal radzenie sobie z silną konkurencją spółek, takich jak Pfizer, Roche i Novartis. 

Spółka wydała w roku ubiegłym aż 5,4 mld euro na badania i rozwój. Ta gigantyczna kwota służy do opracowywania kolejnych przełomowych urządzeń i leków. Jednym z nich jest Kerendia (finerenon). To środek, który ma leczyć cukrzycę typu II i chroniczną chorobę nerek. Dzisiaj ukazały się wyniki trzeciej fazy testów klinicznych, które wykazały, że stosowanie leku pozwala na znaczący spadek śmiertelności wspomnianych chorób. Tym samym Kerendia została dopuszczona do obrotu w USA, Europie i Chinach i w najbliższych latach może stać się ważnym źródłem przychodów firmy. 

Bayer zaczął też nowe badania kliniczne leku na zakrzepicę (asundexian). W ramach kolejnego etapu badana będzie skuteczność i bezpieczeństwo stosowania asundexianu u pacjentów z migotaniem przedsionków oraz u osób cierpiących na niektóre rodzaje udaru mózgu — poinformowała w niedzielę spółka. Według Bloomberga to kolejny etap planu odświeżenia portfela leków firmy, które są zagrożone przez tanią konkurencję. 

JPMorgan i Barclays wystawili dla niemieckiego giganta rekomendację kupna, podtrzymując poprzednią cenę docelową — odpowiednio 75 i 90 euro. Według danych MarketScreener, obecna średnia cena docelowa wynosi 78,91 euro dla wszystkich 24 rekomendacji. Implikuje to możliwy wzrost ceny akcji o ponad 46 proc. Natomiast najniższa i najwyższa cena docelowa wynosi odpowiednio 55 i 106 euro. W piątek na zamknięciu sesji cena akcji spółki wynosiła 53,70 EUR.

 

Rafał Tworkowski, Młodszy Analityk Rynków Finansowych, Conotoxia Ltd. (usługa inwestycyjna Cinkciarz.pl)

Powyższa publikacja handlowa nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub sugerującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. Została ona sporządzona w celach informacyjnych i nie powinna stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszej publikacji. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 82,59 proc. rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Podoba Ci się ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi!


Zobacz również:

29 Aug 2022 13:04

Krypto w ogniu — ETH i BTC zbliżają się do poziomów cen ostatnio widzianych w czerwcu

29 Aug 2022 9:13

Dolar ponownie najdroższy od 20 lat. Giełdy zapikowały

26 Aug 2022 16:24

Kryzys energetyczny w Europie pogarsza się z każdym dniem — kolejne rekordowe zyski dla sektora energetycznego?

26 Aug 2022 13:01

Samsung planuje otworzyć giełdę kryptowalut — czy uda mu się zdominować kolejny sektor? Rynek traci po kilku dniach stabilizacji

25 Aug 2022 16:00

Podsumowanie wyników banków — czy rosnące stopy procentowe rzeczywiście sprzyjają instytucjom finansowym?

25 Aug 2022 14:59

Merge otrzymuje oficjalną datę rozpoczęcia — co należy wiedzieć?

71.48% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 71.48% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Handel na kontraktach CFD jest świadczony przez Conotoxia Ltd. (lic. 336/17 CySEC) mającą prawo do wykorzystywania znaku towarowego Cinkciarz.pl.