Kluczowe wydarzenia tygodnia

28.06.2019 16:00|Zespół Analityków Conotoxia Ltd.

Inwestorzy ze zniecierpliwieniem będą czekać na rezultat spotkania prezydentów USA i Chin podczas trwającego w Osace szczytu przywódców krajów G20. Rezultatem tego spotkanie może być załagodzenie konfliktu handlowego i zbliżenie się do podpisania umowy handlowej lub wręcz przeciwnie, zaostrzenie konfliktu handlowego.

W niedzielę w nocy zobaczymy pierwszą reakcję rynków, gdy tylko handel zostanie uruchomiony w Nowej Zelandii. Brak porozumienia może prowadzić do pogorszenia się sentymentu na rynkach, przez co może wzrosnąć awersja do ryzyka. Wtedy też możemy obserwować większą reakcję na kontraktach terminowych na amerykańskie indeksy giełdowe, japońskim jenie czy rynku złota. Brak porozumienia może także podnieść szanse na bardziej agresywne cięcie stóp procentowych przez Rezerwę Federalną. Tymczasem otwarcie drogi do podpisania umowy handlowej byłoby bardzo pozytywnym sygnałem dla gospodarki, a wtedy mogłoby dojść do poprawy sentymentu na rynku oraz poprawy prognoz makroekonomicznych dla światowej gospodarki.

W tygodniu zostaną opublikowane bardzo ważne dane z amerykańskiej gospodarki, w tym dane o zmianie zatrudnienia w sektorach poza rolnictwem (NFP – non-farm payrolls). Do tego pojawi się odczyt ISM, który niebezpiecznie zbliża się do granicy 50 pkt. Również wynik danych z USA będzie mógł mocno wpływać na oczekiwania poziomu stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych, a także na amerykańskiego dolara, który w ostatnim czasie jest pod presją. Indeks PMI dla przemysłu w USA zostanie opublikowany już w poniedziałek 1 lipca o godz. 15:45, a indeks ISM o godz. 16:00.

Na początku tygodnia warto także zwrócić uwagę na decyzją Banku Rezerwy Australii (RBA). 2 lipca o godz. 6:30 poznamy decyzję w sprawie stóp procentowych oraz oświadczenie do decyzji. Ostatnie wypowiedzi szefa RBA wskazywały na to, że są małe szanse, aby RBA dalej cięło stopy procentowe, stąd i w ostatnich dniach dolar australijski zyskiwał na wartości.

3 lipca z kolei w Stanach Zjednoczonych sesja giełdowa będzie skrócona ze względu na to, że 4 lipca Amerykanie będą obchodzić Dzień Niepodległości. Z kolei dzień później, 5 lipca, zostaną opublikowane kluczowe dane z rynku pracy USA. Mowa o zmianie zatrudnienia, stopie bezrobocia oraz średniej płacy godzinowej. Publikacja danych o godz. 14:30.

Wiele wskazuje na to, że początek lipca może być gorący nie tylko w pogodzie, ale także i na rynkach finansowych, gdzie warto zwrócić uwagę na kontrakty terminowe na amerykańskie indeksy giełdowe, dolara, złoto i ropę naftową ze względu na spotkanie przywódców krajów OPEC. Podejmą oni decyzje o wielkości produkcji na pozostałą część roku.

 

Daniel Kostecki, Główny Analityk Conotoxia Ltd.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

59 proc. rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Podoba Ci się ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi!


Zobacz również:

28 Jun 2019 11:47

Złoty najmocniejszy do euro od wakacji 2018 r.

27 Jun 2019 15:38

Kolejne fatalne dane ze strefy euro, którymi rynek już się nie przejmuje

27 Jun 2019 10:40

Wzrósł apetyt na ryzyko przed szczytem G20

26 Jun 2019 15:32

Ropa naftowa najdroższa od czterech tygodni

26 Jun 2019 11:45

Waluty z antypodów odzyskują formę

25 Jun 2019 15:42

W oczekiwaniu na decyzję Banku Nowej Zelandii

71.48% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 71.48% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Handel na kontraktach CFD jest świadczony przez Conotoxia Ltd. (lic. 336/17 CySEC) mającą prawo do wykorzystywania znaku towarowego Cinkciarz.pl.