Kluczowe wydarzenia tygodnia

21.06.2019 16:05|Zespół Analityków Conotoxia Ltd.

Po bardzo emocjonującym tygodniu z oświadczeniami i decyzjami banków centralnych przyjdzie czas na równie ważną kwestię związaną z trwającą między USA i Chinami wojną handlową. W zasadzie to od tej kwestii będzie zależało to, czy dojdzie do globalnego luzowania polityki monetarnej, czy też nie.

28-29 czerwca w Japonii odbędzie się szczyt przywódców krajów z grupy G20. Najważniejszym elementem tego szczytu powinno być spotkanie prezydentów USA i Chin. Podstawową kwestią będzie to, czy uda się wznowić rozmowy dotyczące stworzenia finalnego kształtu umowy, aby uniknąć eskalacji wojny handlowej. Wydaje się, że po szczycie G20 można się spodziewać wznowienia rozmów i prac nad umową, ale bez większych i szczegółowych deklaracji. Oczywiście obie strony muszą iść na ustępstwa, aby móc mówić o postępach. Stąd potrzeba będzie jeszcze więcej czasu, aby udało się podpisać umową handlową. Niewykluczone jednak, że aby zwiększyć jeszcze bardziej presję na Chiny, Trump zdecyduje się wprowadzić kolejną rundę ceł na chińskie produkty.

Postępy w prowadzonych rozmowach dotyczących handlu są o tyle ważne, że im bliżej będzie porozumienia, tym będzie mniejsza potrzeba na luzowanie polityki monetarnej przez banki centralne. EBC i FED zapowiedziały możliwość cięcia stóp procentowych, ale to kiedy to nastąpi i jak będzie głębokie, zależeć będzie już od polityków, gdyż to oni teraz mają wpływ na światową gospodarkę.

Uwagę inwestorów może także przykuwać decyzja Banku Nowej Zelandii (RBNZ) w sprawie stóp procentowych. Rynkowy konsensus wskazuje na pozostawienie głównej stopy procentowej na poziomie 1,5 proc. Niemniej jednak trzeba pamiętać o tym, że Bank Australii jest pod dużą presją ew.j dalszego cięcia stóp, co osłabiło dolara australijskiego. Niewykluczone zatem, że za takim scenariuszem opowiadać może się także RBNZ. Zdaje się, że w środę 26 czerwca o godz. 3:00 może pojawić się większa zmienność na parach walutowych z dolarem nowozelandzkim.

 

Daniel Kostecki, Główny Analityk Conotoxia Ltd.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

59 proc. rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Podoba Ci się ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi!


Zobacz również:

21 Jun 2019 13:51

Krajobraz po festiwalu banków centralnych

19 Jun 2019 15:17

Bank Norwegii najbardziej jastrzębim bankiem centralnym?

19 Jun 2019 11:17

W oczekiwaniu na decyzję Rezerwy Federalnej USA

18 Jun 2019 15:41

Złoto ponownie drożeje w oczekiwaniu na globalne łagodzenie polityki monetarnej

18 Jun 2019 12:09

Mario Draghi nie jest już takim optymistą

17 Jun 2019 15:29

Dolar traci na początku tygodnia — rekordowy spadek indeksu NY Empire State

71.48% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 71.48% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Handel na kontraktach CFD jest świadczony przez Conotoxia Ltd. (lic. 336/17 CySEC) mającą prawo do wykorzystywania znaku towarowego Cinkciarz.pl.