„I kto jest królem Miami?”. Czy inwestycja w połączenie dwóch największych organizacji zajmujących się walkami UFC i WWE jest ciągle opłacalna?

05.04.2023 12:44|Zespół Analityków, Conotoxia Ltd.

W poniedziałek (3.04) Endeavor Group Holdings ogłosił połączenie dwóch marek rozrywkowych – World Wrestling Entertainment (WWE) i Ultimate Fighting Championship (UFC) – w jedną nową spółkę o wartości 21,4 mld USD. Połączenie ma na celu stworzenie potężnej firmy w branży rozrywki. Będzie ona działać pod nową nazwą i z większą siłą negocjacyjną. Może to umożliwić zdobycie nowych kontraktów sponsorskich oraz pozycji na platformach streamingowych. Czy inwestycja w to przejęcie jest opłacalna?

Kilka słów o Endeavor Group i WWE

Endeavor Group to firma działająca w branży rozrywkowej i sportowej, oferująca szeroki zakres usług, w tym doradztwo inwestycyjne, marketing, zarządzanie talentami, produkcję treści medialnych, dystrybucję treści, a także organizację i produkcję wydarzeń sportowych i rozrywkowych. Endeavor Group jest właścicielem takich marek jak: UFC, Professional Bull Riders, Miss Universe, a także agencji talentów, w tym WME i IMG.

World Wrestling Entertainment (WWE) to podobnie jak Endeavor amerykańska spółka rozrywkowa, która specjalizuje się w organizowaniu i promowaniu profesjonalnych walk wrestlingowych oraz produkcji programów telewizyjnych i filmów związanych z tą dziedziną. WWE organizuje cykliczne wydarzenia: WrestleMania, SummerSlam czy Royal Rumble, które przyciągają tysiące fanów z całego świata. Oprócz walk wrestlingowych WWE oferuje również: widowiska teatralne, skecze kabaretowe czy programy o charakterze dokumentalnym.

Komunikat o połączeniu oraz sytuacja finansowa spółek

Spółki postanowiły połączyć siły, aby stworzyć nową firmę, której nazwy jeszcze nie znamy, w której Endeavor będzie posiadał kontrolny pakiet 51 proc. udziałów, a dotychczasowi akcjonariusze WWE 49 proc. Transakcja ma zostać zakończona w drugiej połowie 2023 r. i ma na celu m.in. wzbogacić portfolio marki. Nowa firma ma być notowana na NYSE pod symbolem tickera TKO i będzie kierowana przez CEO Endeavor – Ari Emanuela.

Obecnie marże zysku netto obu spółek za rok 2022 wynoszą: 6,1 proc. (Endeavor) oraz 15,1 proc. (WWE), przy średniej dla sektora rozrywkowego na poziomie 0,87 proc. Podkreśla to, jak skutecznie spółki te są konkurencyjne. Wydaje się, że połączenie pozwoli jeszcze bardziej wykorzystać potencjał do generowania zysków oraz zwiększyć rentowność. 

Na kolejny duży plus należy wskazać wieloletnią zdolność obu spółek do generowania dodatnich przepływów pieniężnych ze swojej działalności, co nie jest oczywiste, jeśli chodzi o branżę rozrywkową, której spółki często zmagają się z problemem przemijającej popularności. Z tego też względu wydaje się, że połączenie może szczególnie wzmocnić i tak już silną pozycję na rynku rozrywkowym obu podmiotów.

Co sądzi Wall Street o cenie akcji World Wrestling Entertainment?

Po ogłoszeniu stworzenia nowego podmiotu akcje WWE wzrosły o ponad 13 proc. Jak podaje portal Market Screener, spółka posiada 9 rekomendacji wydanych przed ogłoszeniem i przeważnie są to rekomendacje kupna. Średnia cena docelowa jest wyznaczona na poziomie 106 USD, czyli o 9 proc. wyżej od ostatniej ceny zamknięcia. Najwyższa cena docelowa znajduje się na poziomie 111 USD, a najniższa wynosi 100 USD.

Źródło: Conotoxia MT5, WWE, Daily

 

Grzegorz Dróżdż, Analityk Rynków Finansowych Conotoxia Ltd. (usługa inwestycyjna Cinkciarz.pl)

Powyższa publikacja handlowa nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub sugerującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. Została ona sporządzona w celach informacyjnych i nie powinna stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszej publikacji. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 73.18% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Podoba Ci się ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi!


Zobacz również:

4 kwi 2023 14:14

OPEC zmniejsza produkcję ropy, powodując skok cen. Czego możemy się spodziewać?

31 mar 2023 14:11

Wiadomości giełdowe: podsumowanie tygodnia 27-31.03.2023

30 mar 2023 13:58

Czy kryzys sektora bankowego ze Stanów Zjednoczonych przeleje się na Japonię?

29 mar 2023 13:37

Jak podział Alibaba Group może przełożyć się na ceny akcji spółki oraz sytuację na chińskim rynku?

28 mar 2023 13:55

Szwajcaria traci rolę centrum światowej finansjery? Co to może oznaczać dla rynków finansowych?

27 mar 2023 12:33

Deutsche Bank i jego problemy. Czy obawy są wyolbrzymione?

76.23% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 76.23% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Handel na kontraktach CFD jest świadczony przez Conotoxia Ltd. (lic. 336/17 CySEC) mającą prawo do wykorzystywania znaku towarowego Cinkciarz.pl.