Giełdy łapią zadyszkę?

04.06.2020 11:01|Zespół Analityków Conotoxia Ltd.

Czy to koniec dobrej passy na rynkach akcyjnych? Po siedmiu dniach z rzędu wzrostów amerykański indeks S&P 500 może dziś przejść do wykreowania lokalnej korekty. Podobnie niemiecki DAX, który zwyżkował ostatnio przez cztery dni z rzędu, czy japoński Nikkei 225 rosnący od dwóch tygodni bez większych korekt.

Dziś nastroje pogorszył się w Azji, gdzie Shanghai Composite spadł o 0,14 proc. Nastroje inwestorów zdawały się słabnąć po wiadomości, że Donald Trump zabronił chińskim przewoźnikom pasażerskim latania do Stanów Zjednoczonych. Zatem relacje między Waszyngtonem i Pekinem, na które ostatnio rynek w ogóle zdawał się nie zwracać uwagi, mogą wyjść na pierwszy plan. Relacje te wciąż się pogarszają, co grozi zerwaniem wstępnej umowy handlowej, a to mogłoby być zagrożeniem dla gospodarki i w konsekwencji dla rynków.

W Stanach Zjednoczonych kontrakty terminowe na amerykańskie indeksy zniżkują w czwartek o poranku, wskazując obecnie na możliwość pierwszego w tym tygodniu otwarcia rynku kasowego na minusie. Optymizm inwestorów związany z nadziejami na szybkie ożywienie gospodarcze po pandemii koronawirusa zwolnił, a napięcia między USA i Chinami ponownie wzrosły. Tymczasem jeśli chodzi o protesty w USA, to w środę pojawiły się oznaki zmian po dodaniu nowych zarzutów przeciwko byłym funkcjonariuszom policji, którzy zabili George'a Floyda. Burmistrz Los Angeles ogłosił, że przekieruje 250 milionów dolarów z departamentów, w tym policji, na zdrowie i edukację dla lokalnej społeczności.

Na europejskich giełdach dziś również obserwujemy korektę. Akcje spadły z trzymiesięcznych maksimów w czwartek przed decyzją Europejskiego Banku Centralnego w sprawie polityki monetarnej. Najprawdopodobniej EBC może zdecydować się na rozszerzenie programu skupu aktywów oraz może ogłosić, że będzie trwać dłużej, niż pierwotnie zakładano. Pojawią się także najnowsze projekcje makroekonomiczne EBC, które pozwolą oszacować, jak na obecną sytuację patrzy drugi najważniejszy po Fed bank centralny świata. Przypomnijmy, że decyzja EBC dziś o godz. 13:45, a konferencja prasowa odbędzie się o godzinie 14:30.

W Niemczech uzgodniono przyznanie nowych środków o wartości 130 mld EUR na lata 2020/2021 w celu przyspieszenia ożywienia gospodarczego kraju.


Daniel Kostecki, główny analityk Conotoxia Ltd. (usługa Forex Cinkciarz.pl)

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

66 proc. rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Podoba Ci się ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi!


Zobacz również:

3 cze 2020 10:13

Dolar pod ostrzałem

2 cze 2020 10:59

Ropa coraz droższa. Zamieszki w USA z minimalnym wpływem na Wall Street

1 cze 2020 9:56

Srebro najdroższe od początku pandemii. Poprawia się sytuacja w Chinach

29 maj 2020 15:39

Kluczowe wydarzenia tygodnia (1-7.06.2020)

29 maj 2020 9:49

Seria ważnych wydarzeń: Trump, Twitter, Hongkong i RPP

28 maj 2020 12:00

Euforia w Japonii. Nowe prawo dotyczące Hongkongu

72.43% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 72.43% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Handel na kontraktach CFD jest świadczony przez Conotoxia Ltd. (lic. 336/17 CySEC) mającą prawo do wykorzystywania znaku towarowego Cinkciarz.pl.