Dolar nowozelandzki najdroższy od trzech miesięcy

16.07.2019 09:40|Zespół Analityków Conotoxia Ltd.

Notowaniom pary NZD/USD przyglądamy się już od dłuższego czasu, głównie za sprawą tego, co obserwujemy na wykresie. Otóż z punktu widzenia analizy technicznej kurs NZD/USD mógł zakończyć już cztery tygodnie temu pełny układ korekty prostej oznaczonej jako ABC.

NZD/USD - korekta prosta

Wykres tygodniowy NZD/USD z zaznaczoną możliwą korektą prostą ABC.

Korekta prosta to taki układ na wykresie, gdzie po wcześniejszym trendzie pojawia się korekta w cenie, która przybiera postać składającą się z trzech odcinków oznaczonych jako ABC. B nie może pokonać wierzchołka poprzedniego trendu, a C musi pokonać minimum A, ale nie może pokonać minimum początku wcześniejszego trendu. Co więcej, zakłada się, że gdy odcinki C i A są sobie równe (mierzenie 100 proc.), wówczas mamy do czynienia z książkowym układem, który zarazem jest układem najsilniejszym.

Stąd domniemanie, że korekta mogła się już zakończyć i w konsekwencji notowania NZD/USD mogą zmierzać do najbliższego oporu, który zdaje się znajdować przy linii poprowadzonej po ostatnich wierzchołkach. Oczywiście nie tylko czynniki techniczne mogą wpływać na korzyść NZD, ale także i fundamentalne.

Ubiegłotygodniowe gołębie wystąpienie przewodniczącego Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych wskazuje na możliwość cięcia stóp procentowych już w tym miesiącu. Z kolei w Nowej Zelandii taki scenariusz mógł zostać oddalony dzięki kolejnym danym, tym razem o inflacji. Ceny konsumpcyjne w Nowej Zelandii wzrosły w szybszym tempie w drugim kwartale, na co wpłynął gwałtowny wzrost cen paliw, podczas gdy niewiele było oznak rosnącej presji inflacyjnej w innych częściach gospodarki. Jednak to już wystarczyło, aby rynek zmniejszył swoje obawy o to, że bank centralny będzie musiał dokonać serii obniżek stóp procentowych. Inflacja wzrosła w drugim kwartale do 1,7 proc. r/r z 1,5 proc.

Rozbieżność w oczekiwaniach co do polityki banków centralnych może być dla NZD/USD jednym z głównych argumentów, który został wsparty również układem na wykresie. Będziemy zatem nadal przyglądać się rozwojowi sytuacji na tym rynku.

 

Daniel Kostecki, Główny Analityk Conotoxia Ltd.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

69 proc. rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Podoba Ci się ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi!


Zobacz również:

15 lip 2019 15:55

Europejski Bank Centralny o krok od cięcia stóp procentowych?

15 lip 2019 9:55

Chiny – PKB najniższe od 27 lat

12 lip 2019 15:36

Kluczowe wydarzenia tygodnia

12 lip 2019 10:51

Inflacja w USA spadła. Kolejny argument za cięciem stóp procentowych

11 lip 2019 15:31

Ropa naftowa najdroższa od końca maja – powodów jest kilka

11 lip 2019 10:44

Rynki zadowolone z wystąpienia szefa Fed. Dolar słabnie, S&P 500 bije rekordy

76.23% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 76.23% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Handel na kontraktach CFD jest świadczony przez Conotoxia Ltd. (lic. 336/17 CySEC) mającą prawo do wykorzystywania znaku towarowego Cinkciarz.pl.