Avalanche odbija po tym jak oskarżenia wobec projektu spotkały się ze sceptycyzmem

31.08.2022 12:47|Zespół Analityków Conotoxia Ltd.

Avalanche (AVAX) 29 sierpnia stracił prawie 12 proc. w dniu, w którym nowy serwis informacyjny zarzucił mu opłacanie prawników, by atakowali reputację konkurentów. Od dołka sprzed dwóch dni cena kryptowaluty zdaje się obecnie odrabiać część strat, rosnąc o około 10 proc., prawdopodobnie po tym jak oskarżenia straciły w oczach inwestorów wiarygodność.

CryptoLeaks to młody serwis informacyjny, który aspiruje do roli WikiLeaks — znanego z rzucania światła na zbrodnie rządów. Dwa dni temu strona opublikowała artykuł, w którym oskarżyła firmę Ava Labs o opłacanie prawników kancelarii Roche Freedman, by ci szkodzili reputacji konkurentów. 

Rzekomym dowodem miała być wypowiedź jednego z insiderów. Tezy postawione w artykule wydają się jednak być przesadzone, a materiał dowodowy zbyt słaby, by poprzeć zarzuty celowej i opłacanej walki prawnej z konkurentami. 

Według danych portalu Santiment, Avalanche stał się najbardziej wyszukiwanym tokenem (po słowach kluczowych) niedługo po wypuszczeniu wspomnianego artykułu.

 

Jak zareagowały notowania AVAX?

Najprawdopodobniej w wyniku działania CryptoLeaks token AVAX spadł aż o 12 proc. Jednak niedługo po tym jak sceptycyzm wobec artykułu zaczął nabierać na sile, notowania odbiły. Na koniec doby kryptowaluta straciła zaledwie 3,1 proc., a kolejnego dnia token odrobił całość strat. Ponadto spadki ceny z 29 sierpnia zbiegły się z korektą na innych walorach, przez co można sądzić, że wpływ oskarżeń na sentymenty był raczej mniejszy. 

Dzisiaj na platformie Conotoxia MT5 o 11:00 GMT+3 AVAX  kosztuje 19,35 dolarów, tracąc 1,4 proc. Cena znajduje się poniżej 10, 20, 50, i 100-dniowej średniej kroczącej. Wskaźnik MACD może wskazywać na potencjalne odwrócenie trendu po tym jak histogram zaczął zawracać z ujemnego obszaru. Linia sygnalna RSI, mimo że nie znajduje się jeszcze w strefie wykupienia (poniżej 30 punktów), to zdaje się być stosunkowo nisko (niecałe 35 punktów), co może oznaczać możliwe odwrócenie trendu. Natomiast spoglądając na wykres z szerszej perspektywy, wydaje się, że może on nadal pozostawać w trendzie spadkowym.

Zdaje się, że nad rynkiem kryptowalut wciąż wiszą burzowe chmury w postaci jastrzębiego FEDu, spowolnienia gospodarczego, kryzysu energetycznego i wielkiej niewiadomej w postaci inflacji.

 

Rafał Tworkowski, Młodszy Analityk Rynków Finansowych, Conotoxia Ltd. (usługa inwestycyjna Cinkciarz.pl)

Powyższa publikacja handlowa nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub sugerującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. Została ona sporządzona w celach informacyjnych i nie powinna stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszej publikacji. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 82,59 proc. rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Podoba Ci się ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi!


Zobacz również:

31 Aug 2022 11:07

Dolar z trzecim miesiącem wzrostów. Złoto z piątym miesiącem spadków

29 Aug 2022 14:53

Lek firmy Bayer skuteczny — medyczny gigant z nowymi rekomendacjami od banków inwestycyjnych

29 Aug 2022 13:04

Krypto w ogniu — ETH i BTC zbliżają się do poziomów cen ostatnio widzianych w czerwcu

29 Aug 2022 9:13

Dolar ponownie najdroższy od 20 lat. Giełdy zapikowały

26 Aug 2022 16:24

Kryzys energetyczny w Europie pogarsza się z każdym dniem — kolejne rekordowe zyski dla sektora energetycznego?

26 Aug 2022 13:01

Samsung planuje otworzyć giełdę kryptowalut — czy uda mu się zdominować kolejny sektor? Rynek traci po kilku dniach stabilizacji

71.48% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 71.48% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Handel na kontraktach CFD jest świadczony przez Conotoxia Ltd. (lic. 336/17 CySEC) mającą prawo do wykorzystywania znaku towarowego Cinkciarz.pl.