Starbucks wprowadza nowy system nagród w DeFi, by przyciągnąć klientów. Kradzież portfeli Solana prawdopodobnie powiązana z Slope Wallet

04.08.2022 15:03|Zespół Analityków Conotoxia Ltd.

Starbucks posiadający aż 33 tys. placówek, na całym świecie ma globalny zasięg i odgrywa kluczową rolę w swojej branży. Spółka stała się ikoną wygodnego zachodniego stylu życia i od lat starała się być jak najbliżej przełomowych technologii finansowych.

W ubiegłych latach wprowadziła program subskrypcji, dzięki swojej konstrukcji przedpłat i depozytów czynił Starbucks quasi bankiem. Teraz firma jest gotowa na nowe usługi w świecie kryptowalut.

CEO Starbucks Howard Schultz oznajmił, że znana sieć kawiarni rozpocznie nowe “cyfrowe przedsięwzięcie”, które rozszerzy istniejący program lojalnościowy. "Ta nowa inicjatywa oparta na cyfrowej sieci Web3 pozwoli nam oprzeć się na obecnym modelu lojalnościowym Starbucks Rewards z jego silnym elementem spend-to-earn Stars, jednocześnie wprowadzając nowe metody emocjonalnego angażowania klientów" - dodał.

Niestety na ten moment nie znamy szczegółowych informacji o promocji, ani nowym programie. Spekuluje się o wprowadzeniu kolekcji NFT i tokenu Starbucks, który mógłby być, wymienialny na produkty firmy. Ten scenariusz brzmi prawdopodobnie, biorąc pod uwagę wypowiedzi zarządu. Na konferencji wynikowej CEO Howard Schultz oznajmił, że Web3 będzie częścią przyszłości firmy, mówiąc "stworzy to zupełnie nowy zestaw cyfrowych efektów sieciowych, które przyciągną nowych klientów i będą atrakcyjne dla istniejących klientów w naszych sklepach detalicznych".

Kradzież 6 mln dolarów z portfeli Solana może być powiązana z Slope Wallet

Według danych CoinDesk okradzione we wczorajszym ataku hakerskim portfele były stworzone lub używane w aplikacji Slope, która dostarcza rozwiązań do przechowywania środków na portfelach Web3 i od dawna jest w bliskiej współpracy z ekosystemem SOL. Informację potwierdziła Solana, która na swoim Twitterze napisała “wygląda na to, że adresy, których dotyczy problem, były w pewnym momencie tworzone, importowane lub wykorzystywane w aplikacjach mobilnych portfeli Slope”.

Sam problem nie wydaje się tyczyć więc problemów z kodem ekosystemu, a kodem podwykonawców udzielających portfeli. Firma audytowa krypto Zellic, która bada sprawę, dostarczyła dowody wskazujące na błędy systemu Slope. Firma od tygodnia używała nowej infrastruktury systemowej, z której w tym czasie mogły wypłynąć tysiące poufnych informacji przez błąd oprogramowania.

Na ten moment zarejestrowano 9000 okradzionych “gorących portfeli”, do których bezpieczeństwa od dawna istniało wiele zastrzeżeń, ze względu na stałe podłączenie do sieci. Straty są obecnie szacowane na 6 mln dolarów w różnych tokenach. Sama Solana (SOL) wczoraj straciła 4,5 proc. na platformie Conotoxia MT5 i dzisiaj kontynuuje spadki.

Ciąg dalszy konsolidacji

Największe kryptowaluty kontynuują konsolidację, bez znaczących wzrostów i spadków. Na platformie Conotoxia MT5 Bitcoin traci dzisiaj ponad 2,2 proc., a Ethereum 1,4 proc., na godzinę 12.00 GMT+3 04.08.2022 r. BTC znajduje się w okolicach bliskiego poziomu wsparcia ok. 22650 dolarów, a ETH zdaje się rysować krótką, kilkudniową formację flagi, która może zwiastować nadchodzący potencjalny duży ruch cenowy. Analitycy zdają się coraz częściej uważać, że mamy jednak do czynienia z tzw. “pułapką na byki” i kolejne spadki mogą być nieuniknione przez słabe dane makroekonomiczne.


Rafał Tworkowski, Młodszy Analityk Rynków Finansowych, Conotoxia Ltd. (usługa inwestycyjna Cinkciarz.pl)

Powyższa publikacja handlowa nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub sugerującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. Została ona sporządzona w celach informacyjnych i nie powinna stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszej publikacji. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 82.59 proc. rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Podoba Ci się ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi!


Zobacz również:

4 sie 2022 10:06

Decyzja OPEC+ i dane z USA uderzają w rynek ropy

3 sie 2022 15:52

Akcje BMW załamują się, po tym jak spółka ogłosiła słabe wyniki

3 sie 2022 13:58

Kolejne portfele padają ofiarą hakerów. Klub Oxford City będzie akceptował płatności za bilety Bitcoinem

3 sie 2022 10:19

Zmienność na ropie przed decyzją OPEC+

2 sie 2022 14:25

Kolejne zarzuty SEC wobec kryptowalutowych projektów. Flow z najmocniejszym spadkiem

2 sie 2022 11:33

Jen odzyskuje formę – najbardziej zmienna waluta na FX

76.23% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 76.23% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Handel na kontraktach CFD jest świadczony przez Conotoxia Ltd. (lic. 336/17 CySEC) mającą prawo do wykorzystywania znaku towarowego Cinkciarz.pl.