Sprzedaż detaliczna w USA rozczarowała. Postępy w sprawie brexitu korzystne dla GBP

14.08.2020 16:14|Zespół Analityków Conotoxia Ltd.

Na zakończenie tygodnia rynek czekał na dane o sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych. Okazało się, że tym razem Amerykanie rozczarowali, a dane wypadły poniżej konsensusu, dołując indeksy giełdowe.

Sprzedaż detaliczna w USA wzrosła w lipcu o 1,2 proc. w porównaniu z czerwcem 2020 r., zmniejszając dynamikę wzrostu z 8,4 proc. w połowie roku. Publikacja była także gorsza od konsensusu wynoszącego 1,9 proc. Dane wskazały na to, że ponowny wzrost zakażeń COVID-19 i ograniczenie kontroli zasiłków dla bezrobotnych prawdopodobnie będą miały wpływ na popyt krajowy.

Wzrost sprzedaży odnotowano w sklepach z elektroniką i sprzętem AGD (22,9 proc. wobec 37,6 proc. w czerwcu), na stacjach benzynowych (6,2 proc. wobec 14,8 proc.), w różnych sklepach detalicznych (6,2 proc. wobec 21,7 proc.), w restauracjach i barach (5,0 proc. wobec 26,7 proc. miesiąc wcześniej). W tym samym czasie odnotowano spadki w handlu pojazdami mechanicznymi i częściami zamiennymi (o 1,2 proc. w porównaniu z 9,1 proc.), w sklepach z materiałami budowlanymi (o 2,9 proc. w porównaniu z 0,8 proc.) oraz w sklepach ze sprzętem sportowym, hobby, instrumentami muzycznymi i książkami (o 5,0 proc. w porównaniu z 27,6 proc.).

Zdaje się, że w rezultacie powyższej publikacji indeksy Dow Jones i S&P 500 spadły, ponieważ pojawiły się obawy co do ożywienia gospodarczego w USA w czasie pandemii. Inwestorzy obawiali się również impasu między Demokratami a Białym Domem w związku z nowym pakietem pomocy w odpowiedzi na ekonomiczne skutki COVID-19.

Po danych o sprzedaży detalicznej w USA dolar stracił na wartości, co pozwoliło parze GBP/USD wrócić w rejon pięciomiesięcznego szczytu. Brytyjski negocjator ds. brexitu oświadczył, że porozumienie między Wielką Brytanią i Unią Europejską może zostać osiągnięte już we wrześniu. Po wcześniejszych informacjach o braku porozumienia deklarację można odebrać pozytywnie. Funt ma szansę umocnić się do dolara nawet w stronę 1,35-1,36 w średnim terminie.


Daniel Kostecki, główny analityk Conotoxia Ltd. (usługa Forex Cinkciarz.pl)

Powyższa publikacja handlowa nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub sugerującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. Została ona sporządzona w celach informacyjnych i nie powinna stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszej publikacji. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

79 proc. rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Podoba Ci się ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi!


Zobacz również:

14 sie 2020 13:38

Ropa drożeje od dwóch tygodni. Lira najtańsza w historii

13 sie 2020 10:45

Dolar traci na wartości mimo wyższej inflacji

12 sie 2020 10:48

Złoto – największy dzienny spadek od 7 lat

11 sie 2020 11:46

NZD/USD z dużą oczekiwaną zmiennością. Commerzbank zmienia prognozy dla EUR/PLN

10 sie 2020 11:35

Przegląd najciekawszych informacji rynkowych

7 sie 2020 16:04

Dolar mocniejszy po NFP. Morgan Stanley zamyka pozycję krótką

72.43% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 72.43% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Handel na kontraktach CFD jest świadczony przez Conotoxia Ltd. (lic. 336/17 CySEC) mającą prawo do wykorzystywania znaku towarowego Cinkciarz.pl.