Silne odbicie indeksów giełdowych

26.03.2021 10:27|Zespół Analityków Conotoxia Ltd.

W czwartek na Wall Street mogliśmy obserwować najpierw nerwowe spadki głównych indeksów, aby następnie zobaczyć szybkie odbicie i ruch wzrostowy. Finalnie w czwartek Dow Jones zyskał 201 punktów, czyli 0,6 proc. i wzrósł do 32.621 pkt. S&P 500 wzrósł o 21 punktów lub 0,5 proc., do 3.910 pkt. Nasdaq wzrósł o 16 punktów lub 0,1 proc., do 12.978 pkt.

Wydarzenia czwartkowe mogą mieć istotny wpływ na dalszy los amerykańskich indeksów, ponieważ od strony wykresów, czyli analizy technicznej, rynek zatrzymał się i zwrócił przy kluczowych punktach wsparciach. Dziś, w piątek, kontrakty terminowe na akcje w USA wyraźnie wzrosły, a inwestorzy wydają się zadowoleni ze względu na postępy w zakresie szczepień w kraju. Prezydent Joe Biden wyznaczył nowy cel, którym jest podanie 200 mln dawek szczepionki COVID-19 w ciągu pierwszych 100 dni jego urzędowania. Poprzedni cel został osiągnięty przed czasem. Inwestorzy nie kryli optymizmu, gdy liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA osiągnęła najniższy poziom od roku, a wzrost PKB w IV kw. został nieznacznie skorygowany w górę – do 4,3 proc. z 4,1 proc. Korzystną informacją dla Wall Street może być także ta płynąca z Fed. Amerykańska Rezerwa Federalna zdejmie z banków ograniczenia dotyczące polityki dywidendowej oraz polityki skupu akcji własnych. Jedno i drugie może być korzystne dla popytu na akcje banków.

Tymczasem w Egipcie nadal zablokowany jest Kanał Sueski, przez co cena ropy miała wzrosnąć w piątek o prawie 2 proc., do ok. 60 USD za baryłkę WTI. Wciąż nie wiadomo, ile czasu potrwa akcja odblokowywania, a 400-metrowy kontenerowiec ciągle tkwi na mieliźnie w poprzek kanału. W tym momencie mówi się o kilku dniach lub nawet tygodniach, ponieważ postępy w pracach są powolne.

Bank Światowy podał, że Chiny, największy importer ropy na świecie, mają przewodzić ożywieniu gospodarek Azji Wschodniej i Pacyfiku w tym roku, rosnąc o 8,1 proc. w porównaniu z 2,3 proc. w 2020 r. Inwestorzy oczekują teraz na spotkanie OPEC+, które odbędzie się 1 kwietnia. Ma ono dać wskazówki dotyczące planu produkcji kartelu od maja. OPEC będzie musiał zmierzyć się z możliwym spowolnieniem gospodarczym i zmniejszeniem popytu na ropę przez wprowadzenie kolejnych obostrzeń w Europie, ale te do maja mogą już ustąpić.


Daniel Kostecki, główny analityk Conotoxia Ltd. (usługa Forex Cinkciarz.pl)

Powyższa publikacja handlowa nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub sugerującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. Została ona sporządzona w celach informacyjnych i nie powinna stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszej publikacji. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

76.44 proc. rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Podoba Ci się ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi!


Zobacz również:

25 mar 2021 11:17

Złoto opiera się mocniejszemu dolarowi

24 mar 2021 10:38

Kolejna fala Covid-19 straszy inwestorów w Europie. Kanał Sueski zablokowany

23 mar 2021 10:48

Dywergencja między USA i Europą powiększa się

22 mar 2021 11:29

Inwestorzy ponownie polubili USD?

19 mar 2021 15:56

Fed załamuje notowania na Wall Street na koniec tygodnia

19 mar 2021 11:42

Gwałtowna korekta na rynku ropy naftowej

72.43% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 72.43% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Handel na kontraktach CFD jest świadczony przez Conotoxia Ltd. (lic. 336/17 CySEC) mającą prawo do wykorzystywania znaku towarowego Cinkciarz.pl.