Przegląd najciekawszych wydarzeń rynkowych

29.06.2020 11:22|Zespół Analityków Conotoxia Ltd.

Rynki akcji w Europie wydają się wykazywać słabość od początku sesji w poniedziałek nawet pomimo wyższego otwarcia. Jednym z głównych czynników takiego stanu rzeczy może być wzrost obaw o drugą falę infekcji COVID-19.

Liczba potwierdzonych przypadków zachorowań przekroczyła 10 milionów na całym świecie, a łącznie zmarło już ponad pół miliona ludzi. W Stanach Zjednoczonych, Australii czy Brazylii wciąż obserwuje się nagły wzrost zakażeń. W USA największy niepokój budzi sytuacja w stanie Texas, który jest uważany aktualnie za nowe ognisko koronawirusa. Tymczasem w Europie wciąż inwestorzy czekają na ostateczną listę krajów, po których mieszkańcy Unii Europejskiej będą mogli podróżować. W piątek urzędnikom unijnym nie udało się takiej listy ostatecznie zatwierdzić.

Z kolei w Stanach Zjednoczonych kontrakty terminowe na tamtejsze indeksy wskazują na możliwość otwarcia bez większych zmian. Ważne dane, które zostaną opublikowane w tym tygodniu, to m.in. indeks ISM PMI i NFP (zmiana zatrudnienia poza rolnictwem). Przewodniczący Fed Jerome Powell będzie mieć swoje wystąpienie we wtorek. W konsekwencji szerzącej się epidemii wiele stanów USA już cofa swoje ponowne otwarcie. Kalifornia zamknie bary w siedmiu okręgach, w tym Los Angeles, a gubernator Arkansas powiedział, że stan spowolnił proces ponownego otwarcia gospodarki. W zeszłym tygodniu w Teksasie, na Florydzie i w Arizonie już wstrzymano plany ponownego otwarcia w celu zmniejszenia epidemii.

Początek tygodnia przyniósł również spadek cen ropy naftowej o ok. 2 proc. Wydaje się, że to również konsekwencja wzrostu zagrożenia ponownym zamknięciem niektórych gospodarek ze względu na epidemię lub częściowym wprowadzeniu ponownych restrykcji. Tymczasem zapasy ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych nadal osiągały wysokie poziomy, pomimo wysiłków OPEC + zmierzających do ograniczenia produkcji.

Tymczasem funt brytyjski próbuje zatrzymać nie najlepszą spadkową serię po tym, jak Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson obiecał, że rząd wyda duże sumy na szpitale, szkoły i drogi, gdy kraj wyłoni się z kryzysu, który pogrążył gospodarkę i doprowadził do najgorszej recesji od trzech stuleci – podała agencja Bloomberg. W godzinach przedpołudniowych kurs GBP/USD próbuje utrzymać się w rejonie 1,2340.


Daniel Kostecki, główny analityk Conotoxia Ltd. (usługa Forex Cinkciarz.pl)

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

66 proc. rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Podoba Ci się ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi!


Zobacz również:

25 cze 2020 10:47

Seria negatywnych informacji dla rynku akcji

24 cze 2020 10:25

Kolejne rekordy na Wall Street

23 cze 2020 10:13

Nasdaq z nowym rekordem wszech czasów. Złoto najdroższe od 8 lat

22 cze 2020 13:15

Mniej infekcji w Chinach. Dolar australijski i euro liderami wzrostów?

4 cze 2020 11:01

Giełdy łapią zadyszkę?

3 cze 2020 10:13

Dolar pod ostrzałem

72.43% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 72.43% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Handel na kontraktach CFD jest świadczony przez Conotoxia Ltd. (lic. 336/17 CySEC) mającą prawo do wykorzystywania znaku towarowego Cinkciarz.pl.