Kolejne rekordy na Wall Street

24.06.2020 10:25|Zespół Analityków Conotoxia Ltd.

We wtorek na Wall Street ponownie mogliśmy obserwować wzrosty, a główne indeksy zamknęły się powyżej otwarcia. Indeks spółek technologicznych Nasdaq zarejestrował nowy rekord, a nastroje poprawiły się w tym sektorze głównie ze względu na nowe zapowiedzi i rozwiązanie giganta technologicznego z Cupertino, czyli Apple.

Informacje te wzięły górę nad obawami przed rosnącymi przypadkami COVID-19 i zwiększonej hospitalizacji zakażonych w wielu stanach USA. 7-dniowa średnia krocząca przypadków COVID-19 znajduje się na 50-dniowym szczycie, a kilku gubernatorów ostrzegało przed niedopuszczalnymi wskaźnikami wzrostu epidemii. Dow Jones zdobył wczoraj 0,5 proc. S&P 500 wspiął się o 0,4 proc., a Nasdaq podskoczył 0,7 proc., realizując najdłuższą serię wzrostów od grudnia 2019 r.

Dziś o poranku kontrakty terminowe na wspomniane główne amerykańskie indeksy wydają się znajdować w rejonie wczorajszego zamknięcia. Kontrakt na DJIA nie wskazuje na żadne zmiany, podobnie jak S&P 500. Z kolei Nasdaq 100 rośnie o nieco ponad 0,2 proc. W Europie tymczasem futures na indeks Euro Stoxx 50 spada o ponad 0,6 proc., podobnie jak i kontrakt terminowy na niemiecki indeks Dax.

1770 dolarów za uncję złota

Na rynku surowców nie sposób nie zwrócić uwagi na notowania złota, którego cena wzrosła do najwyższego poziomu od 2012. Złoto po raz pierwszy od października 2012 r. przekroczyło 1770 USD za uncję.

Wydaje się, że podwyżki cen surowca wynikają z obaw związanych z drugą falą zakażeń koronawirusem. Ponad 9 milionów ludzi zostało zarażonych przez koronawirus na całym świecie, a ponad 470 000 zmarło.

Co Nowa Zelandia zrobi z silną walutą?

Z wydarzeń na rynku walutowym warto zwrócić uwagę na komunikat banku centralnego Nowej Zelandii. Bank Rezerw Nowej Zelandii utrzymał główną stopę procentową na poziomie 0,25 proc., zgodnie z oczekiwaniami ekonomistów ankietowanych przez Bloomberga.

Program zakupu aktywów pozostaje na poziomie 60 mld NZD, a Komitet Polityki Pieniężnej jest przygotowany do zapewnienia dodatkowego bodźca w razie potrzeby. Zapewniony przez rząd bodziec fiskalny, ogłoszony w majowym budżecie, był również nieco większy, niż zakładaliśmy. Te wyniki dają podstawy do pewnego zaufania, ale nadal istnieją poważne wyzwania gospodarcze – podano w oświadczeniu do decyzji. Co jednak bardziej istotne, RBNZ zaznaczył, że ostatnia aprecjacja NZD wzmaga presję na wynikach firm eksportowych. To wydaje się jasnym sygnałem, że RBNZ nie chce tolerować tak silnego umocnienia nowozelandzkiej waluty.

Daniel Kostecki, główny analityk Conotoxia Ltd. (usługa Forex Cinkciarz.pl)

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

66 proc. rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Podoba Ci się ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi!


Zobacz również:

23 cze 2020 10:13

Nasdaq z nowym rekordem wszech czasów. Złoto najdroższe od 8 lat

22 cze 2020 13:15

Mniej infekcji w Chinach. Dolar australijski i euro liderami wzrostów?

4 cze 2020 11:01

Giełdy łapią zadyszkę?

3 cze 2020 10:13

Dolar pod ostrzałem

2 cze 2020 10:59

Ropa coraz droższa. Zamieszki w USA z minimalnym wpływem na Wall Street

1 cze 2020 9:56

Srebro najdroższe od początku pandemii. Poprawia się sytuacja w Chinach

72.43% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 72.43% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Handel na kontraktach CFD jest świadczony przez Conotoxia Ltd. (lic. 336/17 CySEC) mającą prawo do wykorzystywania znaku towarowego Cinkciarz.pl.