Liczba inwestujących w BTC w średnim okresie rośnie. Wskaźniki techniczne ETH pogarszają się

16.08.2022 14:01|Zespół Analityków Conotoxia Ltd.

Najnowszy raport The Week On Chain od firmy Glassnode mówi o rosnącej liczbie inwestorów z krótkim horyzontem czasowym (“short-term holders” - STHs), których inwestycje wzrosły o 330 tys. BTC od maja. To właśnie w maju świat krypto zmagał się z wielką paniką i informacjami dotyczącymi upadku Luny.

Odsetek podaży aktywnej w okresie “+1 rok” też wzrasta do jednych z najwyższych poziomów w historii. To może być dobry znak dla rynku, który historycznie zazwyczaj zyskiwał po wzrostach tego wskaźnika.

Wykres HODL Waves dobrze pokazuje strukturę popytu na kryptowaluty w ciągu ostatniego półtora roku. Większość wzrostu cen z początku 2021 r. przypadało inwestującym na okres od 1 do 2 lat. W następnej fali wzrostów w drugiej połowie 2021 r. inwestorzy częściej nastawiali się na krótszy okres 6-12 miesięcy.

W ostatnim czasie znowu widać napływ inwestorów z pierwszej kategorii. Te liczby mogą potencjalnie wskazywać na ramy czasowe ewentualnych wzrostów w ramach kolejnego cyklu.

Dane przedstawione w raporcie Glassnode mogą wskazywać na wzrosty ceny BTC w średnim terminie, co nakłada się z szacunkami Grayscale Investment co do czasu kolejnej długiej hossy, która miałaby się rozpocząć w przeciągu najbliższego roku.

Czołowe tokeny BTC i ETH spadają dzisiaj odpowiednio 0,3 i 1,4 proc. o 11:00 GMT+3 na platformie inwestycyjnej Conotoxia MT5. ETH wyznacza trzecią dzienną świecę spadkową. Jego cena chwilowo zeszła poniżej 10-dniowej średniej kroczącej. Jednak ETH nadal zdaje się poruszać we wzrostowym kanale cenowym, jednak żeby z niego wyjść, token musiałby trwale przebić poziom ok. 1770 dolarów.

Nie można wykluczyć możliwości korekty w krótkim terminie, zwłaszcza po ostatniej fali silnych wzrostów. Obecne RSI (w pobliżu strefy wykupienia) i MACD (rysujące niższe słupki w ostatnich dniach wzrostów od tych w poprzednich tygodniach i wchodzące w obszar ujemnego histogramu) mogą przemawiać za takim scenariuszem.


Rafał Tworkowski, Młodszy Analityk Rynków Finansowych, Conotoxia Ltd. (usługa inwestycyjna Cinkciarz.pl)

Powyższa publikacja handlowa nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub sugerującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. Została ona sporządzona w celach informacyjnych i nie powinna stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszej publikacji. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 82,59 proc. rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Podoba Ci się ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi!


Zobacz również:

16 sie 2022 11:17

Ropa naftowa najtańsza od pół roku

11 sie 2022 15:48

Siemens z pierwszą stratą od 2010 r., mimo to akcje zyskują

11 sie 2022 15:36

Krypto silnie reaguje na niski odczyt inflacji. Polygon szybko rośnie, zyskując 400% użytkowników

10 sie 2022 15:34

Elon Musk sprzedaje prawie 8 milionów akcji Tesli, usprawiedliwiając się pozwem Twittera

10 sie 2022 15:31

Akcje Coinbase zniżkują po spadku przychodów w drugim kwartale. Tokeny w konsolidacji

10 sie 2022 12:41

Bed Bath & Beyondzyskuje prawie 138 proc. w przeciągu miesiąca — “meme stocks” znowu na ustach Wall Street

76.23% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 76.23% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Handel na kontraktach CFD jest świadczony przez Conotoxia Ltd. (lic. 336/17 CySEC) mającą prawo do wykorzystywania znaku towarowego Cinkciarz.pl.