Krypto silnie reaguje na niski odczyt inflacji. Polygon szybko rośnie, zyskując 400% użytkowników

11.08.2022 15:36|Zespół Analityków Conotoxia Ltd.

Wczoraj ukazała się informacja o inflacji w USA, która wyniosła w lipcu 8,5 proc. Rynek nie spodziewał się tak dużej obniżki, estymując poziom 8,7 proc. przed ogłoszeniem danych. Giełdy zareagowały pozytywnie i największe indeksy akcji znacznie wzrosły. S&P 500 zyskał podczas wczorajszej sesji ponad 2,1 proc., a Nasdaq prawie 2,9 proc.

Najwyraźniej jednak zareagowały kryptowaluty — na platformie Conotoxia MT5 Bitcoin zyskał wczoraj ok. 3,3 proc. A dzisiaj kontynuuje wzrosty, przebijając lokalny szczyt 24585 dolarów z 30 sierpnia 2022 r. O 11.30 GMT+3 cena BTC wynosi 24471 dolary. Cena ETH wzrosła jeszcze mocniej po zaskakująco niskim odczycie inflacji. Ethereum zyskało wczoraj ponad 8,5 proc. A o 11.30 GMT+3 jest na plusie już ponad 2,3 proc. Token kosztuje już 1887 dolarów — to najwyższy odnotowany poziom od 6 czerwca br. 

 

Reakcja rynku ma dużo wspólnego z oczekiwaniami co do podwyżki stóp procentowych, które obniżyły się po spadku odczytu inflacji w Stanach Zjednoczonych. Jednak do nazwania tego trwałym spadkiem jeszcze daleko. Inflacja nadal znajduje się najwyżej od kilkudziesięciu lat, a gospodarka operuje w otoczeniu realnie ujemnych stóp procentowych.

 

Według danych CME Group Rezerwa Federalna (FED) prawdopodobnie popchnie stopy jeszcze wyżej. Obecnie Fed Funds Rate znajduje się na poziomie zaledwie 2,5 pkt proc., czyli poziomie sprzed pandemii Covid. CME Group szacuje, że w tym roku dojdziemy jeszcze do poziomu 3,25 pkt proc., a szczyt osiągniemy w 2023 r. na poziomie 3,5 pkt proc. Jednak co do prognoz na 2023 r. Federal Open Market Committee (FOMC), decydująca o ich wysokości, jest już dużo mniej jednogłośna i wiele może nadal zależeć od informacji napływających z gospodarki.

 

Informacje o jej stanie w USA nie są zadowalające. Większość metryk — takich jak krzywa rentowności, sentyment konsumentów, wzrost gospodarczy — wskazuje na recesję. Rynek pracy, który jest obecnie zadziwiająco silny, reaguje najpóźniej i prawdopodobnie już niedługo stanie się kolejnym dowodem kryzysu.

 

Rynek kryptowalut nigdy nie przechodził tak poważnej recesji, ciężko więc określić, jak się dokładnie zachowa. Na razie dane pokazują wysoki poziom korelacji pomiędzy nim a rynkiem akcji. To nie są dobre wieści, ponieważ ten drugi prawie zawsze traci przy krachu.

 

Polygon (MATIC) jest tokenem Ethereum, który zasila sieć Polygon, będącą protokołem do budowania blockchainów kompatybilnych z Ethereum i zdecentralizowanych aplikacji (DApps). Polygon zwany jest też rozwiązaniem II poziomu (2nd level), które ma pomóc dla Ethereum szybciej się skalować, przez wzrost efektywności sieci. 

 

W środę Polygon podzielił się danymi na temat wzrostu użytkowników. Ich łączna liczba w lipcu wyniosła 11,8 tys., zyskując od marca 47,5 proc., a od początku roku aż 400%. Co ciekawe, według projektu “74% zespołów zintegrowało wyłącznie rozwiązanie Polygon, natomiast 26% wdrożyło zarówno Polygon jak i Ethereum”. Pokazuje to bardzo duże zaufanie do nowej technologii, która może być fundamentem rozwoju DApps. Od lokalnego dołka z 19 lipca br. MATIC wzrósł prawie 172 proc. 



Rafał Tworkowski, Młodszy Analityk Rynków Finansowych, Conotoxia Ltd.  (usługa inwestycyjna Cinkciarz.pl)

 

Powyższa publikacja handlowa nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub sugerującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. Została ona sporządzona w celach informacyjnych i nie powinna stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszej publikacji. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

 

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 82,59 proc. rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Podoba Ci się ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi!


Zobacz również:

10 sie 2022 15:34

Elon Musk sprzedaje prawie 8 milionów akcji Tesli, usprawiedliwiając się pozwem Twittera

10 sie 2022 15:31

Akcje Coinbase zniżkują po spadku przychodów w drugim kwartale. Tokeny w konsolidacji

10 sie 2022 12:41

Bed Bath & Beyondzyskuje prawie 138 proc. w przeciągu miesiąca — “meme stocks” znowu na ustach Wall Street

10 sie 2022 12:39

Tornado Cash zakazany przez ułatwianie prania brudnych pieniędzy. Hakerzy zwracają ponad 32 mln dolarów do Nomad Bridge

8 sie 2022 16:18

Wyniki Berkshire Hathaway przebijają oczekiwania za II kwartał, ale firma odnotowuje ponad 40 mld straty z inwestycji

8 sie 2022 12:14

Zmniejszone koszty transakcyjne nadają płatnościom krypto nowy sens

76.23% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 76.23% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Handel na kontraktach CFD jest świadczony przez Conotoxia Ltd. (lic. 336/17 CySEC) mającą prawo do wykorzystywania znaku towarowego Cinkciarz.pl.