Kryptopanika?

14.05.2021 16:01|Zespół Analityków Conotoxia Ltd.

Dla posiadaczy kryptowalut lub osób, które mają ekspozycję na ten rynek np. przez kontrakty na różnice kursowe CFD, był to z pewnością emocjonujący tydzień. Od euforii wywołanej nowymi rekordami ETH po panikę zasianą przez Elona Muska.

W piątek sytuacja na rynku kryptowalut próbuje się stabilizować po istotnych spadkach cen, które pojawiły się w czwartek. Najpierw Elon Musk oświadczył, że Tesla nie będzie sprzedawać samochodów za bitcoiny, bo te zużywają za dużo energii, która pochodzi z węgla, a Tesla stara się o rządową koncesję na handel certyfikatami na rynku odnawialnej energii w USA. Następnie na rynek trafił news o tym, że Departament Sprawiedliwości oraz IRS (urząd skarbowy) prześledzą działalność największej giełdy kryptowalut na świecie, czyli Binance.

Zdaje się, że natłok negatywnych informacji w bardzo krótkim czasie doprowadził do kryptopaniki, co także jest odzwierciedlone w liczbie BTC, które napłynęły na giełdy prawdopodobnie celem ich sprzedania. Według portalu CryptoQuant 13 maja na giełdy trafiły bitcoiny o wartości ponad 1 mld USD, gdyż było to ponad 26 tys. BTC. Pojawił się również ogromny obrót na stable coinach, w tym USDT, co można by powiązać z tym, że część posiadaczy kryptowalut przełożyła swoje środki właśnie do wirtualnych walut opartych o dolara amerykańskiego. Być może teraz kapitał ten zastanawia się, czy na rynek wrócić, jeśli tak, to do których kryptowalut, czy być może wrócić do walut fiducjarnych. Kolejny tydzień zdaje się być w tym temacie kluczowy.

Z kolei w aktualnie mijającym tygodniu, nawet pomimo ostatnich spadków, dobrze radzi sobie ETH, który oscyluje przy poziomie 4 tys. USD. W ostatnich 30 dniach stopa zwrotu równa jest 64 proc., a w ostatnich 7 dniach wynosi 14 proc. Tymczasem bitcoin za ostatni miesiąc odnotowuje spadek o 19 proc., a za ostatnie 7 dni minus 11 proc. Kapitalizacja BTC spadła ponownie poniżej 1 biliona dolarów. Tym samym rynek kryptowalut dalej przypomina o swojej zmiennej naturze.


Daniel Kostecki, główny analityk Conotoxia Ltd. (usługa Forex Cinkciarz.pl)

Powyższa publikacja handlowa nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub sugerującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. Została ona sporządzona w celach informacyjnych i nie powinna stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszej publikacji. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

77.46 proc. rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Podoba Ci się ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi!


Zobacz również:

14 maj 2021 12:25

Ropa z największym spadkiem od początku kwietnia

13 maj 2021 11:49

Giełdy świecą na czerwono

12 maj 2021 11:09

Inflacyjny strach na rynkach

11 maj 2021 11:28

Rynek czeka na inflację. Indyjska odmiana wirusa zagraża całemu światu

10 maj 2021 12:56

Im gorzej w gospodarce, tym lepiej dla rynków

7 maj 2021 15:56

NFP rozczarowały. Dolar z potężnym ciosem. Złoto w górę

72.43% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 72.43% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Handel na kontraktach CFD jest świadczony przez Conotoxia Ltd. (lic. 336/17 CySEC) mającą prawo do wykorzystywania znaku towarowego Cinkciarz.pl.