Złoto najtańsze od końca 2018 roku

25.04.2019 15:38|Zespół Analityków Conotoxia Ltd.

Cena uncji złota znalazła się na początku tego tygodnia na najniższym poziomie od grudnia 2018 roku. Jednym z czynników mogących wpływać na spadek notowań jest siła dolara amerykańskiego, w którym złoto jest rozliczane na światowych rynkach. Cena uncji złota wynosiła na początku tygodnia 1266 USD.

Niemniej jednak argumentów za ewentualnym powrotem złota do trendu wzrostowego może być kilka. Jednym z nich jest bardzo niski poziom realnych rentowności obligacji, czyli wartości nominalnych skorygowanych o poziom inflacji. Historycznie tak niskie wartości były bardzo korzystne dla notowań złota. Co więcej, brak szybkich i kolejnych podwyżek stóp procentowych przez główne banki centralne świata może hamować wzrost oprocentowania długu, co z kolei jeszcze bardziej mogłoby poprawić atrakcyjność złota w oczach inwestorów. Złoto samo w sobie nie jest oprocentowane, a czym niższe oprocentowanie np. obligacji ze względu na gołębie nastawienie banków centralnych, tym teoretycznie większa atrakcyjność złota.

Wykres dzienny cen złota

Wykres dzienny cen złota. Źródło: platforma Conotoxia.

Z punktu widzenia analizy technicznej notowania kruszcu, po wcześniejszym zdecydowanym trendzie wzrostowym, przeszły w możliwą fazę korekty, którą można opisać kanałem spadkowym. W ramach korekty notowania utworzyły charakterystyczny układ korekty prostej, gdzie ostatni spadek ceny zatrzymał się na jednym z kluczowym mierzeń – ekspansji Fibonacciego równej 61,8 proc. pierwszej fali wyprzedaży.

Powrót do trendu wzrostowego byłby możliwy dopiero po przekroczeniu górnego ograniczenia w opisywanym kanale spadkowym.

 

Daniel Kostecki, Główny Analityk Conotoxia Ltd.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

59 proc. rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Podoba Ci się ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi!


Zobacz również:

25 Apr 2019 13:22

Dolar silny słabością pozostałych walut

25 Apr 2019 9:34

Dolar kanadyjski najtańszy od początku roku

24 Apr 2019 16:25

EUR/USD blisko dwuletnich dołków

24 Apr 2019 10:07

Szanse na cięcie stóp procentowych w Australii są coraz większe

24 Apr 2019 2:48

Przekonanie o wzroście wartości funta największe od czerwca

23 Apr 2019 14:38

Frank szwajcarski coraz mocniej traci na wartości

71.48% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 71.48% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Handel na kontraktach CFD jest świadczony przez Conotoxia Ltd. (lic. 336/17 CySEC) mającą prawo do wykorzystywania znaku towarowego Cinkciarz.pl.