Dolar kanadyjski najtańszy od początku roku

25.04.2019 09:34|Zespół Analityków Conotoxia Ltd.

Wydawałoby się, że dolar kanadyjski powinien być jedną z mocniejszych walut w tym roku ze względu na solidny rajd cen ropy naftowej, której Kanada jest eksporterem. Czyli teoretycznie – czym droższa ropa, tym lepiej dla kanadyjskich przedsiębiorstw i całej gospodarki. Niemniej jednak notowania pary USD/CAD znalazły się na poziomach z początku roku.

Za taki stan rzeczy może być odpowiedzialne to, co dzieje się ze stopami procentowymi lub co ma się dziać ze stopami procentowymi w Kanadzie i jak na to spogląda rynek. Podczas wczorajszej decyzji Banku Kanady dowiedzieliśmy się, że bank centralny porzucił swoje nastawienie do jakiegokolwiek zacieśniania monetarnego. Uzasadnieniem jest to, że gospodarka Kanady zmaga się ze spowolnieniem, co w tym momencie może wykluczać jakiekolwiek podwyżki stóp procentowych. Bank Kanady, obserwując rozwój sytuacji na rynku ropy naftowej, wydatków gospodarstw domowych czy globalnej polityki handlowej, będzie mógł na tej podstawie podejmować dalsze decyzji. Po wczorajszym posiedzeniu stopa procentowa w Kanadzie wynosi wciąż 1,75 proc.

Wykres USD/CAD

Wykres USD/CAD, D1. Źródło: platforma Conotoxia.

Po wczorajszej decyzji Banku Kanady kurs pary USD/CAD znacząco wzrósł, pokonując górne ograniczenie w formacji przypominającej trójkąt symetryczny. Jest to z reguły formacja kontynuacji trendu, co miało miejsce i tym razem. Teoretyczny zasięg dla wzrostów po wybiciu z takiej struktury może wskazywać na aprecjację dolara w stronę szczytów z początku roku na poziomie 1,3639. Najbliższym wsparciem pozostaje pokonane górne ograniczenie we wspomnianym trójkącie.

 

Daniel Kostecki, Główny Analityk Conotoxia Ltd.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

59 proc. rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Podoba Ci się ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi!


Zobacz również:

24 kwi 2019 16:25

EUR/USD blisko dwuletnich dołków

24 kwi 2019 10:07

Szanse na cięcie stóp procentowych w Australii są coraz większe

24 kwi 2019 2:48

Przekonanie o wzroście wartości funta największe od czerwca

23 kwi 2019 14:38

Frank szwajcarski coraz mocniej traci na wartości

23 kwi 2019 10:34

Ropa naftowa najdroższa od października. Koniec importu ropy z Iranu

19 kwi 2019 12:58

Hossa w USA z rekordowym poziomem NASDAQ 100

76.23% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 76.23% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Handel na kontraktach CFD jest świadczony przez Conotoxia Ltd. (lic. 336/17 CySEC) mającą prawo do wykorzystywania znaku towarowego Cinkciarz.pl.