Złoto najdroższe od kwietnia 2018 roku

14.06.2019 11:10|Zespół Analityków Conotoxia Ltd.

Złoto niejednokrotnie traktowane było przez inwestorów, jako tzw. bezpieczna przystań oraz międzynarodowy nośnik wartości w niepewnych czasach. Do niepewności gospodarczej i ewentualnego światowego spowolnienia tempa wzrostu wywołanego wojną handlową dołączył niepokój związany ze wzrostem napięcia na Bliskim Wschodzie.

Ostatnie ataki na tankowce w Zatoce Omańskiej oraz jasne oskarżenie Iranu o te działania ze strony Stanów Zjednoczonych mogą wskazywać na eskalację konfliktu, dla którego na tę chwilę nie ma dobrego rozwiązania. Inwestorzy zdają się coraz mocniej obawiać możliwej konfrontacji i wolą przechować swoje środki w bezpiecznym i uznawanym na całym świecie złocie. Gdyby doszło do realizacji najgroźniejszego scenariusza, czyli konfliktu zbrojnego, ceny złota mogłyby gwałtownie wzrosnąć.

Ostatnio na rynek trafiła również opinia jednego z bardziej znanych w środowisku miliardera Paula Tudora Jonesa, zarządzającego i twórcę Tudor Investment Corp, który stwierdził w wywiadzie dla agencji Bloomberg, że jego ulubioną inwestycją na najbliższe 12-24 miesięcy jest właśnie zakup złota. W swojej wypowiedzi dodał również, że jeśli cena przekroczy 1400 USD za uncję, to może dość szybko osiągnąć poziom 1700 USD.

Jego zdaniem gospodarka, która została zbudowana na globalnym handlu, jest na skraju załamania, ponieważ napięcia w światowym handlu nadal się nasilają. Tudor Jones dodał, że niedawne zagrożenie ze strony prezydenta Donalda Trumpa dalszym wzrostem ceł na importowane chińskie towary o wartości 300 miliardów dolarów może doprowadzić gospodarkę USA do recesji.

zloto

Wykres tygodniowy złota. Źródło: platforma Conotoxia

Obserwując wykres, widzimy, że cena złota zbliża się do kluczowego oporu pod poziomem 1400 USD. Jego pokonanie mogłoby otworzyć drogę do wyższych poziomów, w tym również do wspomnianego 1700 USD.

Daniel Kostecki, Główny Analityk Conotoxia Ltd.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

59 proc. rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Podoba Ci się ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi!


Zobacz również:

13 cze 2019 15:03

Ropa drożeje o prawie 4 proc.

13 cze 2019 8:56

Wzrosły szanse na ponowne cięcie stóp procentowych w Australii

12 cze 2019 15:50

Coraz większe szanse na cięcie stóp w USA

12 cze 2019 11:03

Cała uwaga zwrócona na dane o inflacji z USA

11 cze 2019 15:37

Trump ponownie krytykuje. Rynek w dobrych nastrojach

11 cze 2019 11:32

Lepsze dane z Wielkiej Brytanii umocniły funta

76.23% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 76.23% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Handel na kontraktach CFD jest świadczony przez Conotoxia Ltd. (lic. 336/17 CySEC) mającą prawo do wykorzystywania znaku towarowego Cinkciarz.pl.