Wczorajsza sesja na Wall Street zdaje się przynosić kolejne rekordy w notowaniach tamtejszych głównych indeksów. Ani 5-procentowa inflacja, ani możliwość taperingu, ani też problemy z dostawami, rosnące koszty czy wyceny nie zniechęcają byków do zakupu akcji amerykańskich spółek.
Indeksy Dow Jones i S&P 500 w poniedziałek zamknęły się na rekordowych poziomach podczas regularnej sesji. Pierwszy z wymienionych indeksów pokonał poziom 35750 pkt, a drugi 4570 pkt.
Tesla w centrum uwagi
Tematem nr jeden na amerykańskiej giełdzie zdawała się być Tesla, której ceny akcji wzrosły o ponad 12 proc., a kapitalizacja rynkowa przekroczyła 1 bilion dolarów. Osobisty majątek Elona Muska, najbogatszego człowieka świata według rankingu Bloomberga, przekroczył 280 mld USD.
Pozytywne informacje zdają się być dwie dla spółki Elona Muska. Jedna to problemy z dostawami tradycyjnych samochodów do Europy przez braki w podzespołach do nich. Dzięki czemu tesla model 3 stała się najlepiej sprzedającym się samochodem w Europie. Firma Hertz zajmująca się wypożyczaniem samochodów ogłosiła, że zamówi do 2022 r. 100 000 tesli. Prezes Hertza stwierdził, że samochody elektryczne wchodzą do mainstreamu i będą zajmować coraz większą część rynku.
Kolejne wyniki na Wall Street przed nami
Dziś inwestorzy oczekują na kolejne publikacje wyników dużych spółek. We wtorek wyniki za III kwartał opublikują: Alphabet, Microsoft, 3M, UPS, Visa, Twitter, Advanced Micro Devices czy Robinhood. Spośród 117 spółek z indeksu S&P 500, które do tej pory przedstawiły raporty, 84 proc. pobiło prognozy rynkowe, jak podaje Refinitiv.
Aktualnie wyceny amerykańskich indeksów
Według danych Wall Street Journal wskaźnik cena do zysku dla indeksu Dow Jones Industrial Average wynosi na dzień 22 października 23,07 przy wartości 26,29 rok temu, a forward P/E to 18,93. Zaś dla S&P 500 ten popularny wskaźnik wyceny na 22 października to 30,45 przy wartości rok temu równej 38,25, a forward P/E to 22,17.
Daniel Kostecki, dyrektor polskiego oddziału Conotoxia Ltd. (usługa Forex Cinkciarz.pl)
Powyższa publikacja handlowa nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub sugerującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. Została ona sporządzona w celach informacyjnych i nie powinna stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszej publikacji. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.
Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 78% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.