Tydzień na rynkach finansowych

04.04.2022 09:41|Zespół Analityków Conotoxia Ltd.

W tym tygodniu poznamy protokoły ostatnich posiedzeń Rezerwy Federalnej i Europejskiego Banku Centralnego. W Australii i w Kanadzie odbędą się spotkania przedstawicieli tamtejszych banków centralnych poświęcone polityce pieniężnej.

W zapisie z marcowego posiedzenia Fed inwestorzy mogą zwrócić uwagę na szczegóły dotyczące planów redukcji bilansu, a także na dodatkowe uwagi dotyczące perspektyw wzrostu gospodarczego, inflacji i stóp procentowych. Istotne informacje i wskazania mogą się także pojawić w zaplanowanych na ten tydzień wystąpieniach kilku przedstawicieli Fed. Z danych makroekonomicznych najważniejszymi publikacjami na ten tydzień wydają się wskaźniki PMI oraz ISM.

W tym tygodniu poznamy także stopę bezrobocia i zmianę zatrudnienia w Kanadzie, dane o eksporcie i imporcie oraz Ivey PMI. Europejski Bank Centralny opublikuje swoje sprawozdania z posiedzenia w sprawie polityki pieniężnej. W marcu decydenci EBP nieoczekiwanie przyspieszyli harmonogram skupu aktywów na najbliższe miesiące i zapowiedzieli, że APP może zakończyć się w trzecim kwartale, jeśli średniookresowe perspektywy inflacji nie ulegną osłabieniu.

W kalendarzu gospodarczym przewiduje się spadek produkcji przemysłowej i zamówień fabrycznych w Niemczech, a wzrost produkcji przemysłowej we Francji prawdopodobnie spadnie z jednorocznego maksimum. Inne najważniejsze dane to: ceny producentów i sprzedaż detaliczna w strefie euro, handel zagraniczny i rachunek bieżący w Niemczech, PKB i dane o inflacji w Rosji za IV kwartał, stopa bezrobocia w Szwajcarii i inflacja w Turcji. Opublikowane zostaną również aktualizacje wskaźników PMI dla usług i wskaźników złożonych S&P Global dla kilku krajów europejskich oraz wskaźnik PMI dla usług w Chinach, Japonii i Australii.

W Azji i Oceanii odbędą się bardzo oczekiwane posiedzenia banków centralnych, w tym banku centralnego Australii. RBA wciąż utrzymuje stopy procentowe na rekordowo niskim poziomie 0,1 proc., pomimo nasilenia się presji inflacyjnej.


Daniel Kostecki, dyrektor polskiego oddziału Conotoxia Ltd. (usługa Forex Cinkciarz.pl)

Powyższa publikacja handlowa nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub sugerującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. Została ona sporządzona w celach informacyjnych i nie powinna stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszej publikacji. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 79,17% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Podoba Ci się ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi!


Zobacz również:

24 mar 2022 10:44

Mniej ropy na rynku? Nowe szacunki IEA

23 mar 2022 9:59

Akcje – obligacje, czy ta zależność nadal istnieje?

22 mar 2022 9:25

Fed stawia na szali ryzyko recesji, byle zwalczyć inflację

21 mar 2022 9:41

Na rynku ropy coraz więcej czynników ryzyka

18 mar 2022 15:50

Inwestorzy przestają wierzyć w szybki koniec wojny?

18 mar 2022 12:19

Inflacja poniżej 2 proc., a waluta najsłabsza od 6 lat

72.43% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 72.43% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Handel na kontraktach CFD jest świadczony przez Conotoxia Ltd. (lic. 336/17 CySEC) mającą prawo do wykorzystywania znaku towarowego Cinkciarz.pl.