Rynek krypto spada wraz z realizacją zysków

19.08.2022 13:46|Zespół Analityków Conotoxia Ltd.

Od początku lipca rynek krypto zdawał się zwyżkować cyklicznie. Największe tokeny (BTC i ETH) do lokalnego szczytu, zyskały odpowiednio ok. 35 proc. i 101 proc. Jednak dzisiaj o 11:30 GMT+3 BTC traci ok. 7,3 proc., a ETH ok. 8 proc.

Dziś ETH przebił swój kanał cenowy i 20-dniową średnią kroczącą. Jeśli cena nie powrócić do kanału w przeciągu najbliższych paru dni, będziemy mogli mówić, że nastąpiło ewentualne odwrócenie krótkoterminowego trendu, o którym wspominaliśmy w poprzednich artykułach. Zwłaszcza gdy potwierdzą to wskaźniki jak np. wskaźnik kierunkowy Wildera.

BTC też wyszedł daleko poza swój kanał cenowy i obecnie znajduje się poniżej 10, 20 i 50-dniowej średniej kroczącej. Wskaźnik kierunkowy już pokazał potencjalne odwrócenie trendu, a MACD zbliża się do strefy ujemnej.

Na platformie Conotoxia MT5 o 11:00 GMT+3 najbardziej spada Filecoin (FIL). Odnotowuje on dzienną stratę prawie 18 proc. Według Coinmarketcap jego kapitalizacja wynosi prawie 1,8 mld dolarów, a dzienny wolumen ponad 511 mln dolarów.

Filecoin został uruchomiony w 2020 r., aby zdecentralizować przechowywanie danych, zapewniając alternatywę dla gigantów branży, takich jak Amazon czy Alibaba przy obniżeniu kosztów o prawie 99 proc.

Sieć projektu łączy dostawców pamięci masowej z klientami szukającymi miejsca do przetrzymywania swoich danych. Oferujący swoją pamięć od laptopów po serwerownie po weryfikację spójności i bezpieczeństwa danych mogą uzyskać token FIL jako nagrodę. W ten sposób powstaje silnie zdywersyfikowana i tania sieć baz danych. Jednak charakterystyka projektu jest z natury inflacyjna w odróżnieniu od BTC.

Opisywane spadki są przypisywane szerokiej korekcie, wyjściu “big money” z rynku oraz rosnącemu pesymizmowi w związku ze zwiększającą się podażą tokenów FIL.


Rafał Tworkowski, Młodszy Analityk Rynków Finansowych, Conotoxia Ltd. (usługa inwestycyjna Cinkciarz.pl)

Powyższa publikacja handlowa nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub sugerującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. Została ona sporządzona w celach informacyjnych i nie powinna stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszej publikacji. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 82,59 proc. rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Podoba Ci się ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi!


Zobacz również:

19 sie 2022 11:09

Inflacja PPI w Niemczech najwyższa w historii. Euro pod presją

18 sie 2022 16:07

NetEase zwiększa zyski mimo malejących przychodów

18 sie 2022 12:41

Australijska firma finansowa wprowadzi “spotowe” ETF-y krypto

18 sie 2022 11:45

Najważniejsze punkty z protokołu Fed

17 sie 2022 12:37

Michael Burry zamyka niemal wszystkie pozycje — co kolejny krach na rynku akcji może oznaczać dla krypto?

17 sie 2022 9:34

Bank Nowej Zelandii z kolejną podwyżką stóp

76.23% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 76.23% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Handel na kontraktach CFD jest świadczony przez Conotoxia Ltd. (lic. 336/17 CySEC) mającą prawo do wykorzystywania znaku towarowego Cinkciarz.pl.