Australia nie spieszy się z podwyżkami stóp. AUD/USD broni 0,7000

01.02.2022 11:27|Zespół Analityków Conotoxia Ltd.

Bank Rezerw Australii utrzymał stopę procentową na rekordowo niskim poziomie 0,1 proc. przez czternasty miesiąc z rzędu, wynika z decyzji podjętej podczas posiedzenia w styczniu 2022 r. Było to działanie zgodne z oczekiwaniami i konsensusem rynkowym.

Decydenci podjęli decyzję o zakończeniu programu skupu obligacji o wartości 275 mld dolarów australijskich, a ostatnie zakupy będą miały miejsce 10 lutego.

Bank Rezerw Australii czeka na wyższą inflację

Rada banku podkreśliła jednak, że wstrzymanie luzowania ilościowego nie oznacza podwyżki stóp procentowych w najbliższym czasie, gdyż bank centralny nadal jest gotowy zachować cierpliwość.

Rada nie podniesie stóp procentowych dopóty, dopóki inflacja nie znajdzie się w przedziale 2-3 proc. Inflacja wzrosła, ale jest zbyt wcześnie, aby stwierdzić, że jest ona trwale w przedziale docelowym — dodał bank centralny w oświadczeniu do decyzji.

Komitet wspomniał, że wzrost płac w Australii pozostaje skromny i prawdopodobnie minie jeszcze trochę czasu, zanim będzie poruszać się w tempie zgodnym z inflacją. Bank powtórzył, że jest mało prawdopodobne, aby mutacja omikron koronawirusa wykoleiła ożywienie gospodarcze.

USD oddaje zyski?

Kurs AUD/USD zdaje się po raz kolejny bronić potencjalnego poziomu wsparcia przy 0,7000. Tym samym może tworzyć się formacja przypominająca podwójne dno, gdyż para AUD/USD również na początku grudnia testowała wspomniany poziom.

Dolar amerykański zdaje się oddawać wcześniejsze potencjalne zyski i słabnie w relacji do głównych walut. W marcu Rezerwa Federalna może podnieść stopy procentowe w USA o 50 pkt bazowych. Byłby to pierwszy taki ruch od 2000 r., a w tym roku może dojść do pięciu podwyżek łącznie. Wydaje się zatem, że USD potrzebowałby nowych argumentów do dalszej aprecjacji, bo obecne mogą przypominać realizację znanego przysłowia — kupuj plotki, sprzedawaj fakty.

 

Daniel Kostecki, dyrektor polskiego oddziału Conotoxia Ltd. (usługa Forex Cinkciarz.pl)

Powyższa publikacja handlowa nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub sugerującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. Została ona sporządzona w celach informacyjnych i nie powinna stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszej publikacji. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 79,17% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Podoba Ci się ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi!


Zobacz również:

31 Jan 2022 11:04

Bessa na złocie, hossa na ropie

28 Jan 2022 15:43

Euro najtańsze do dolara od połowy 2020 r. Gospodarka Niemiec na skraju recesji

28 Jan 2022 11:52

Napięcia geopolityczne budują popyt na ropę

27 Jan 2022 11:30

Mocniejszy dolar, tańsze złoto, oczekiwanie pięciu podwyżek stóp

26 Jan 2022 9:36

W oczekiwaniu na Fed

25 Jan 2022 12:06

Na Wall Street sesja, jakiej dawno nie było

71.48% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 71.48% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Handel na kontraktach CFD jest świadczony przez Conotoxia Ltd. (lic. 336/17 CySEC) mającą prawo do wykorzystywania znaku towarowego Cinkciarz.pl.