Portfele Solany zaatakowane. Czy ma to wpływ na cenę SOL?

11.10.2022 14:04|Zespół Analityków Conotoxia Ltd.

Solana boryka się z kolejnym problemem, który atakuje użytkowników tokena. Wirus szerzy się przez programy lojalnościowe (airdropy) NFT, podając się za aktualizację zabezpieczeń Solana Phantom.

Przez NFT do portfela Solany

Po atakach hakerskich na portfele Solana Phantom, które wykorzystały exploit w systemie projektu w sierpniu (błąd w kodzie), ma miejsce kolejny zamach na bezpieczeństwo użytkowników sieci. 

Od co najmniej dwóch tygodni nieznani hakerzy prowadzą tzw. airdropy, czyli akcje promocyjne, w których można wygrać NFT dla użytkowników Solany (SOL). Rozdawane NFT są zatytułowane “PHANTOMUPDATE.COM” oraz “UPDATEPHANTOM.COM”, które po otwarciu wyświetlają informację o aktualizacji bezpieczeństwa. Jednak zamiast nowej wersji oprogramowania użytkownicy instalują wirusa, który potem wykrada tokeny.

Dodatkowo w wiadomości użytkownicy są informowani, że brak aktualizacji może skutkować “stratą funduszy ze względu na hakerów wykorzystujących exploit Solany”. Ta wiadomość najprawdopodobniej odnosi się do wcześniejszego ataku hakerskiego z sierpnia, który odbił się szerokim echem w świecie krypto. Efektem była strata 8 mln dolarów z ok. 8 tys. portfeli. 

Wirus jest instalowany przez skrypt ze strony dla programistów GitHub. Następnie atakuje informacje przeglądarki, takie jak historia, pliki cookies, hasła, kody SSH i inne informacje o użytkownikach. Najmocniej narażeni wydają się być użytkownicy z dodanym portfelem do przeglądarki. 

Cena Solany (SOL), świece dzienne

solana_cena_wykres

Źródło: Conotoxia MT5

Na platformie Conotoxia MT5 o 13:00 GMT+3, Solana traci 3,7 proc. Na wykresie widać załamanie, które nastąpiło po wspomnianym ataku hakerskim w sierpniu. Obecny atak raczej nie posiada takiej samej skali.

 

Rafał Tworkowski, Młodszy Analityk Rynków Finansowych, Conotoxia Ltd.  (usługa inwestycyjna Cinkciarz.pl)

Powyższa publikacja handlowa nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub sugerującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. Została ona sporządzona w celach informacyjnych i nie powinna stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszej publikacji. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

Podoba Ci się ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi!


Zobacz również:

11 Oct 2022 10:28

Recesja odmieniana przez wszystkie przypadki. Jaki może mieć wpływ na rynki?

10 Oct 2022 16:11

Przychody protokołu Ethereum spadają o 86 proc.

10 Oct 2022 11:42

Spadki na giełdzie: Dobre dane, to złe dane i odwrotnie - powrót kryzysowej logiki rynków akcji

7 Oct 2022 16:29

Pivot FED oddala się po raporcie z rynku pracy

7 Oct 2022 13:15

Binance wstrzymuje blockchain po doniesieniach o potencjalnym ataku hakerskim

7 Oct 2022 12:26

Kurs dolara przed NFP

71.48% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 71.48% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Handel na kontraktach CFD jest świadczony przez Conotoxia Ltd. (lic. 336/17 CySEC) mającą prawo do wykorzystywania znaku towarowego Cinkciarz.pl.