Mocne odbicie cen złota i srebra

08.02.2022 09:50|Zespół Analityków Conotoxia Ltd.

Rosną ceny dwóch najpopularniejszych metali szlachetnych. Za uncję złota płacimy dziś ok. 1,820 USD, po wzroście o blisko 1 proc. w poniedziałek. Łącznie od 28 stycznia złoto zdaje się drożeć o prawie 2,5 proc.

Prawdopodobnym katalizatorem zwyżki mogą być rosnące obawy o wzrost presji cenowej w gospodarce. Strach przed inflacją mógł skłonić inwestorów do szukania zabezpieczenia kapitału. Co ciekawe, podwyżkom cen złota nie przeszkodził wzrost rentowności 10-letnich amerykańskich obligacji do poziomu 1,94 proc.

Zwiększenie rentowności amerykańskich obligacji skarbowych może być z kolei konsekwencją zaskakująco mocnego raportu o zatrudnieniu z USA, który był publikowany w piątek. Dane pokazały, że zatrudnienie w sektorze pozarolniczym wzrosło w styczniu o 467 tys. miejsc pracy, bijąc oczekiwania i wskazując na ograniczony wpływ wariantu omikron na amerykański rynek pracy.

Inwestorzy oczekują teraz na styczniowy indeks cen konsumpcyjnych, który może wzrosnąć o 7,3 proc. w stosunku do poprzedniego roku, co byłoby największym skokiem w USA od 1982 r. Jeśli taki odczyt faktycznie miałby miejsce, to może on wzmocnić spekulacje na temat marcowej podwyżki stóp procentowych o 50 punktów bazowych przez Rezerwę Federalną. Według kontraktów na stopę funduszy federalnych inwestorzy zakładają obecnie taki scenariusz z blisko 30-procentowym prawdopodobieństwem.

Srebro zdawało się drożeć wczoraj o prawie 2,5 proc., osiągając cenę powyżej 23 USD za uncję. Od ubiegłego tygodnia cena uncji srebra mogła wzrosnąć o prawie 5 proc. Niemniej jednak od początku roku srebro zdaje się tracić ok. 2 proc., a złoto ok. 0,5 proc.

 

Daniel Kostecki, dyrektor polskiego oddziału Conotoxia Ltd. (usługa Forex Cinkciarz.pl)

Powyższa publikacja handlowa nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub sugerującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. Została ona sporządzona w celach informacyjnych i nie powinna stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszej publikacji. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 79,17% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Podoba Ci się ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi!


Zobacz również:

7 Feb 2022 10:11

Ropa najdroższa od siedmiu lat. Czy złamie próg 100 USD za baryłkę?

4 Feb 2022 16:05

Zaskakujące dane z rynku pracy USA

4 Feb 2022 11:53

Potężny wzrost ceny euro

3 Feb 2022 11:52

Dzień decyzji Banku Anglii i EBC

2 Feb 2022 11:27

Dziś decyzja OPEC+ o zwiększeniu produkcji ropy

1 Feb 2022 11:27

Australia nie spieszy się z podwyżkami stóp. AUD/USD broni 0,7000

71.48% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 71.48% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Handel na kontraktach CFD jest świadczony przez Conotoxia Ltd. (lic. 336/17 CySEC) mającą prawo do wykorzystywania znaku towarowego Cinkciarz.pl.