Poniedziałkowy poranek zdaje się przynosić zryw kryptowalut, jakiego nie widzieliśmy od miesięcy. Cena bitcoina wzrosła o ok. 15 proc., zbliżając się do 40 tys. dolarów. Ether, druga z najpopularniejszych kryptowalut wzrosła o niespełna 10 proc.
Jedną z głównych przyczyn ożywienia na uśpionym ostatnio rynku kryptowalut miały być informacje płynące tym razem nie od Elona Muska czy Tesli, ale Jeffa Bezosa i Amazona.
Amazon szuka specjalisty
Jak donosi portal City A.M., który jest własnością gazety o tym samym tytule, skupiającej się na treściach biznesowych i dystrybuowanej w Londynie i okolicach, Amazon ma szykować się do kryptowalutowej ofensywy.
Gigant technologiczny miał rozpocząć poszukiwania osoby na nowe stanowisko dotyczące kryptowalut i technologii blockchain. Osoby zaznajomione ze sprawą mówią o tym, że spółka zamierza na początku wdrożyć płatności w bitcoinach, a następnie w ETH, cardano czy BCH, a następnie stworzyć własny token. Adopcja bitcoina i innych dużych projektów kryptowalutowych mogłoby przyczynić się do istotnych zmian w sentymencie, który od maja panuje na tym rynku.
Spore spadki, letarg i wybudzenie?
Od kwietniowego szczytu, który wypadał powyżej 64 tys. USD do ubiegłotygodniowego dołka przy 29 tys. USD, cena bitcoina spadła o 54 proc. Cena ETH wyrażona w dolarach amerykańskich spadła z ponad 4 tys. do 1,7 tys., co oznacza tąpnięcie ze szczytu o 60 proc. Wydaje się, że od tamtego czasu zainteresowanie rynkiem spadło, zresztą wraz ze spadkiem zmienności.
Dziś z kolei zmienność zdaje się wzrastać dzięki kolejnemu zjawisku, jakim był short squeeze. Oznacza to wyrzucenie z rynku pozycji na spadek ceny bitcoina i bardzo szybkie ich odkupywanie, co jeszcze szybciej może podnosić cenę. Według danych serwisu bybt.com z rynku zmiotło pozycje krótkie o wartości prawie 1 mld USD.
Wydaje się zatem, że gorące lato jeszcze może podgrzać sytuację na rynku kryptowalut, który zdaje się budzić z letargu po majowych spadkach.
Daniel Kostecki, główny analityk Conotoxia Ltd. (usługa Forex Cinkciarz.pl)
Powyższa publikacja handlowa nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub sugerującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. Została ona sporządzona w celach informacyjnych i nie powinna stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszej publikacji. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.
77,31 proc. rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.