Kolejny gorący tydzień czerwca na rynkach

20.06.2022 11:03|Zespół Analityków Conotoxia Ltd.

W tym tygodniu uwagę inwestorów w USA mogą przykuć wystąpienia przedstawicieli Rezerwy Federalnej. W środę w centrum uwagi mogą się znaleźć zeznania prezesa Fed Jerome’a Powella przed komisją w Senacie, a w czwartek w Izbie Reprezentantów.

W USA kalendarz ekonomiczny wydaje się stosunkowo skromny i obejmuje: publikację danych o sprzedaży istniejących i nowych domów, wstępny odczyt S&P Global PMI oraz końcowy raport Uniwersytetu Michigan dotyczący sentymentu wśród konsumentów. Początek tygodnia jednak dla rynku akcji i obligacji w USA będzie spokojny, gdyż rynki te będą zamknięte w poniedziałek z powodu święta Juneteenth.

Dla odmiany w Wielkiej Brytanii kalendarz ekonomiczny jest wypełniony kluczowymi danymi, takimi jak stopa inflacji, sprzedaż detaliczna, zaufanie konsumentów Gfk i globalne wskaźniki PMI S&P.

Oczekuje się, że inflacja CPI w Wielkiej Brytanii wzrośnie w maju o 9,1 proc. w stosunku do roku poprzedniego, przyspieszając z osiągniętego w kwietniu br. i najwyższego od 40 lat poziomu 9 proc. Może to być kolejnym sygnałem dla ewentualnych dalszych podwyżek stóp procentowych w Anglii.

W Europie poznamy dane flash PMI dla strefy euro, Niemiec i Francji. Prognozy sugerują, że wzrost aktywności fabryk osiągnął 19-miesięczne minimum na koniec drugiego kwartału, a sektor usług rozwinął się najsłabiej od czterech miesięcy. Zaufanie konsumentów w strefie euro prawdopodobnie wzrastało w czerwcu z dwuletniego minimum osiągniętego w kwietniu. Wskaźnik klimatu biznesowego Ifo w Niemczech może nieznacznie spaść, głównie z powodu pogorszenia się warunków bieżących. W nadchodzącym tygodniu odbędą się również posiedzenia banków centralnych w Turcji, Norwegii, Czechach i Islandii.

W Australii opublikowane zostaną dane PMI za czerwiec, ale w centrum uwagi może się znaleźć protokół ostatniego posiedzenia RBA. W Japonii uwagę mogą zwrócić dane o wskaźniku CPI za maj i czerwcowe dane o wskaźniku PMI.


Daniel Kostecki, dyrektor polskiego oddziału Conotoxia Ltd. (usługa inwestycyjna Cinkciarz.pl)

Powyższa publikacja handlowa nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub sugerującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. Została ona sporządzona w celach informacyjnych i nie powinna stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszej publikacji. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 80,77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Podoba Ci się ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi!


Zobacz również:

15 cze 2022 12:11

Historyczna decyzja Fed

14 cze 2022 12:06

Rynki na krawędzi pełnej kapitulacji

13 cze 2022 9:06

Krajobraz na rynkach po danych o inflacji

10 cze 2022 15:34

Inflacja w USA wznosi się na szczyt

10 cze 2022 11:41

EBC blisko rozpoczęcia łagodnego cyklu

9 cze 2022 9:22

Czego oczekiwać po EBC, jak zareaguje euro?

76.23% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 76.23% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Handel na kontraktach CFD jest świadczony przez Conotoxia Ltd. (lic. 336/17 CySEC) mającą prawo do wykorzystywania znaku towarowego Cinkciarz.pl.