Jackson Hole na horyzoncie

19.08.2022 16:03|Zespół Analityków Conotoxia Ltd.

Sympozjum Polityki Ekonomicznej organizowane przez Bank Rezerwy Federalnej w Kansas City w Jackson Hole w stanie Wyoming jest jedną z najstarszych trwających konferencji bankowości centralnej na świecie. Wydarzenie to gromadzi ekonomistów, uczestników rynków finansowych, naukowców i przedstawicieli rządu USA w celu omówienia długoterminowych zagadnień politycznych.

Sympozjum to po raz pierwszy zostało zorganizowane w 1978 r., a od 1982 r. na stałe gości w Jackson Hole i cieszy się ogromnym zainteresowaniem mediów oraz obserwatorów rynku, a inwestorzy bacznie słuchają przemówień najważniejszych bankierów centralnych na świecie. Nie inaczej może być i tym razem, gdy od 25 do 27 sierpnia w malowniczej górskiej miejscowości ponownie zbiorą się i będą dyskutować ważne osobistości. Temat przewodni to ponowna ocena ograniczeń gospodarki i polityki monetarnej.

Do czasu tego wydarzenia, podczas którego mogą paść stwierdzenia dotyczące zarówno PKB, inflacji, jak i polityki monetarnej w USA, rynek zdaje się pozostawać podzielony co do tego, czy podczas posiedzenia 21 września Rezerwa Federalna podniesie stopy o 50 czy 75 pkt bazowych. Sprawa może stać się jaśniejsza po rozpoczęciu corocznego sympozjum, gdy prezes Fed Jerome Powell wygłosi przemówienie przewodnie. Jednak nawet po tym wydarzeniu na rynek będą spływać kolejne dane, jak sierpniowy raport o zatrudnieniu, który zostanie opublikowany 2 września, a 13 września poznamy sierpniowy raport o inflacji.

Powyższe zdarzenia mogą mieć wpływ na dalsze losy dolara amerykańskiego, którego indeks jest ponownie w rejonie poziomów obserwowanych dwie dekady temu, a kurs pary EUR/USD po raz kolejny zdaje się zbliżać do parytetu 1,0000. Sympozjum może być także istotne z punktu widzenia wakacyjnej przerwy w decyzjach banków centralnych. Oprócz Jackson Hole zostaną w przyszłym tygodniu opublikowane zrewidowane dane dotyczące PKB Stanów Zjednoczonych, gdzie część ekonomistów spodziewa się rewizji w górę z -0,9 do -0,8 proc.


Daniel Kostecki, dyrektor polskiego oddziału Conotoxia Ltd. (usługa inwestycyjna Cinkciarz.pl)

Powyższa publikacja handlowa nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub sugerującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. Została ona sporządzona w celach informacyjnych i nie powinna stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszej publikacji. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 82,59% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Podoba Ci się ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi!


Zobacz również:

19 Aug 2022 15:42

Bed Bath & Beyond traci ponad 45 proc. przed otwarciem – koniec short squeezu?

19 Aug 2022 13:46

Rynek krypto spada wraz z realizacją zysków

19 Aug 2022 11:09

Inflacja PPI w Niemczech najwyższa w historii. Euro pod presją

18 Aug 2022 16:07

NetEase zwiększa zyski mimo malejących przychodów

18 Aug 2022 12:41

Australijska firma finansowa wprowadzi “spotowe” ETF-y krypto

18 Aug 2022 11:45

Najważniejsze punkty z protokołu Fed

71.48% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 71.48% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Handel na kontraktach CFD jest świadczony przez Conotoxia Ltd. (lic. 336/17 CySEC) mającą prawo do wykorzystywania znaku towarowego Cinkciarz.pl.