Biznesowy gigant inwestuje w bitcoiny i ethereum

09.02.2022 11:20|Zespół Analityków Conotoxia Ltd.

Rynek kryptowalut zdaje się odbudowywać po wcześniejszej korekcie, która może być porównywalna tylko ze spadkami, jakie pojawiły się w maju 2021 r. Obecnie sentyment zdaje się poprawiać, moc obliczeniowa sieci wydaje się najwyższa w historii, a światowa firma KPMG inwestuje w bitcoiny i ethereum.

W maju 2021 r. cena bitcoina spadła z ok. 64 tys. poniżej 30 tys. USD, czyli o ok. 54 proc. Cena ethereum zniżkowała zaś z 4350 do 1719 USD, co stanowiło 60 proc. korektę. Od tamtego momentu zarówno BTC, jak i ETH zdołały ustanowić w listopadzie 2021 r. jeszcze nowe szczyty wszech czasów. Dla bitcoina było to ok. 69 tys. USD, dla ethereum z kolei blisko 4900 USD.

Odbicie cen od dna o 30-40 proc.

Koniec 2021 i początek 2022 r. przyniósł ponownie potężne spadki cen kryptowalut. Inwestorzy i spekulanci prawdopodobnie nie liczyli się z powtórką z wiosny ubiegłego roku. Niemniej jednak historia się powtórzyła i zarówno BTC, jak i ETH w ujęciu dolarowym wykonały bardzo podobne korekty do tych z wiosny. W ujęciu procentowym cena bitcoina spadła o 52 proc., poniżej 33 tys. USD, a ethereum o 55,5 proc., do 2161 USD.

Obecnie, od wspomnianych minimów, BTC odbił już o ok. 31,6 proc., do poziomu 43 500 USD, zaś ETH o ponad 40 proc., do ok. 3100 USD. Co wydaje się tu istotne, ostatnio napływają informacje o adopcji kryptowalut oraz o zakupach przez jedną z bardziej renomowanych firm na świecie.

Kryptowaluty staną się powszechną częścią aktywów?

KPMG (zajmująca się audytami i doradztwem finansowym) zakupiła bitcoina i ethereum do swojego bilansu spółki. Zdaniem przedstawicieli firmy kryptowaluty są dojrzewającą klasą aktywów. Inwestorzy – m.in. fundusze hedgingowe, biura rodzinne, wielcy ubezpieczyciele i fundusze emerytalne – coraz częściej zyskują ekspozycję na kryptowaluty, a tradycyjne usługi finansowe, takie jak banki, doradcy finansowi i domy maklerskie badają oferowanie produktów i usług obejmujących kryptowaluty.

Ta inwestycja odzwierciedla przekonanie, że instytucjonalna adopcja kryptowalut i technologii blockchain będzie nadal rosła i stanie się regularną częścią miksu aktywów – podano w komunikacie KPMG. Dodano również, że branża kryptowalut nadal rośnie i dojrzewa, dlatego musi być brana pod uwagę przez usługi finansowe i inwestorów instytucjonalnych.

Giełdowa rywalizacja kryptowalutowych górników

Szlaki w zakupach BTC na książkę rachunkową firmy przetarła spółka MicroStrategy, która posiada ponad 125 tys. bitcoinów, a następnie głośno zrobiło się o zakupach Tesli, która wydała na BTC 1,5 mld USD. Warto także zaznaczyć, że wczoraj na giełdzie Nasdaq zadebiutował ETF, który inwestuje w spółki kopiące bitcoina. Może to oznaczać ciekawą rywalizację o inwestorów np. inwestujących w ETF, który ma ekspozycję na spółki wydobywające złoto.

Wydaje się zatem, że 2022 r. może być bardzo ciekawym rokiem pod kątem ewentualnego zwiększania zainteresowania rynkiem kryptowalut przez korporacje, a w związku z tym, może dojdzie również do zatwierdzenia pierwszego w USA ETF na bitcoina.

Daniel Kostecki, dyrektor polskiego oddziału Conotoxia Ltd. (usługa Forex Cinkciarz.pl)

Powyższa publikacja handlowa nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub sugerującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. Została ona sporządzona w celach informacyjnych i nie powinna stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszej publikacji. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 79,17% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Podoba Ci się ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi!


Zobacz również:

8 Feb 2022 9:50

Mocne odbicie cen złota i srebra

7 Feb 2022 10:11

Ropa najdroższa od siedmiu lat. Czy złamie próg 100 USD za baryłkę?

4 Feb 2022 16:05

Zaskakujące dane z rynku pracy USA

4 Feb 2022 11:53

Potężny wzrost ceny euro

3 Feb 2022 11:52

Dzień decyzji Banku Anglii i EBC

2 Feb 2022 11:27

Dziś decyzja OPEC+ o zwiększeniu produkcji ropy

71.48% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 71.48% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Handel na kontraktach CFD jest świadczony przez Conotoxia Ltd. (lic. 336/17 CySEC) mającą prawo do wykorzystywania znaku towarowego Cinkciarz.pl.