Złoto wraca nad 1900 USD

26.04.2022 09:41|Zespół Analityków Conotoxia Ltd.

Cena złota zdaje się wracać we wtorek do poziomu powyżej 1 900 USD za uncję, po 3-dniowym spadku. Wzrost wydaje się mieć miejsce wraz z nieznacznym osłabieniem dolara amerykańskiego i spadkiem rentowności obligacji skarbowych USA, co mogło zwiększyć atrakcyjność kruszcu.

Dolar amerykański zdaje się dziś cofać z dwuletniego maksimum osiągniętego podczas poprzedniej sesji, podczas gdy rentowność 10-letnich obligacji mogły spaść z kolei z trzyletniego maksimum, cofając się do około 2,8 proc. Ze względu na coraz większą niepewność co do perspektyw światowego wzrostu gospodarczego, rynek może szacować chęci Rezerwy Federalnej na szybkie zacieśnianie polityki monetarnej. Dodatkowo inwestorzy mogą monitorować pogarszającą się sytuację związaną z wirusem Covid w Chinach, po tym jak władze w Pekinie rozszerzyły testy na większą część miasta, co wywołało obawy o zamknięcie stolicy. Ponadto Rosja powiedziała światu, by nie lekceważył znacznego ryzyka wojny nuklearnej, które – jak twierdzi – chce ograniczyć, i ostrzegła, że konwencjonalna broń zachodnia jest celem na Ukrainie. Złoto może być postrzegane jako bezpieczny środek przechowywania wartości w czasie kryzysów gospodarczych i politycznych.

Tymczasem na rynku ropy naftowej kontrakty terminowe na ropę WTI zdają się rosnąć do ok. 99,5 USD za baryłkę we wtorek, po dwudniowym spadku, który doprowadził ceny poniżej 100 USD. Wydaje się jednak, że sytuacja w zakresie podaży pozostaje napięta. Wciąż istnieje ryzyko, że UE może dołączyć do USA i Wielkiej Brytanii i zakaże importu rosyjskiej ropy, ponieważ wojna na Ukrainie trwa nadal. Europejscy nabywcy odmówili zakupu milionów baryłek ropy Urals od Rosniefti PJSC, podczas gdy azjatyckie rafinerie zrezygnowały z rosyjskiej ropy z powodu sankcji nałożonych na firmę, która przewozi ładunki. W rezultacie świat z jednej strony może zmniejszać zapotrzebowanie na ropę przez perspektywę słabszego wzrostu gospodarczego oraz mniejszego popytu z Chin z powodu epidemii. Z drugiej zaś strony wciąż są szanse na zmniejszenie podaży ropy w Europie ze względu na wojnę i sankcje, co może wywierać presję na wzrost produkcji. Tym samym cena ropy WTI, ze względu na przeciwstawne czynniki, może pozostawać w konsolidacji 92-114 USD.


Daniel Kostecki, dyrektor polskiego oddziału Conotoxia Ltd. (usługa Forex Cinkciarz.pl)

Powyższa publikacja handlowa nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub sugerującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. Została ona sporządzona w celach informacyjnych i nie powinna stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszej publikacji. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 80,77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Podoba Ci się ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi!


Zobacz również:

25 Apr 2022 11:55

Ogromny strach przed podwyżkami stóp procentowych

22 Apr 2022 15:59

Tydzień przed decyzją Fed

22 Apr 2022 10:42

Na dolara nie ma mocnych. Funt pod presją słabych danych

21 Apr 2022 9:33

Ropa podrożała, gaz spadł ze szczytu

20 Apr 2022 12:15

Rośnie rola bitcoina jako zabezpieczenia przed inflacją

19 Apr 2022 12:32

Jen z największą stratą od 1971 r.

71.48% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 71.48% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Handel na kontraktach CFD jest świadczony przez Conotoxia Ltd. (lic. 336/17 CySEC) mającą prawo do wykorzystywania znaku towarowego Cinkciarz.pl.