Na kryptowaluty ponownie padł strach

07.06.2022 13:48|Zespół Analityków Conotoxia Ltd.

Kryptowaluty w ostatnich miesiącach mają za sobą najgorszy okres od roku, podobnie jak i inne ryzykowne aktywa. Jednak odnośnie kryptowalut obecnie może być trudno znaleźć jakieś pozytywne informacje, które mogłyby wspierać ich ceny. Dodatkowo informacja o tym, że śledztwem zostaje objęta największa giełda na świecie i piąta co do wielkości kryptowaluta, sentymentu może nie poprawiać.

Według doniesień Bloomberga Komisja Papierów Wartościowych i Giełd wszczęła dochodzenie w sprawie Binance w związku z pierwszą ofertą z 2017 r. dotyczącą tokena BNB. SEC podobno bada, czy oferta tokena stanowiła sprzedaż papierów wartościowych, która musiałaby zostać zarejestrowana. Nie jest to pierwszy raz, kiedy Binance znalazło się pod lupą amerykańskich organów regulacyjnych. Trwa cały czas dochodzenie SEC w sprawie powiązań CEO Binance Changpenga Zhao z dwoma firmami powiązanymi z Binance.US. Inne dochodzenia obejmują wspólne śledztwo Internal Revenue Service i Departamentu Sprawiedliwości w sprawie podatków i prania brudnych pieniędzy, a także dochodzenie Commodity Futures Trading Commission w sprawie wykorzystywania informacji poufnych i manipulacji na rynku. Mimo to w ostatnim czasie Binance nadal zdobywa zezwolenia regulacyjne w Europie i na Bliskim Wschodzie, ostatnio we Francji, Włoszech i Dubaju.

Obecna sprawa wygląda podobnie do tej, w której z SEC walczy Ripple. Tu też amerykański regulator zarzucił firmie, że przeprowadzono niezarejestrowaną ofertę papierów wartościowych o wartości 1,3 miliarda dolarów. Dodatkowo ostatnie wydarzenia mają miejsce wkrótce po tym, jak raport śledczy Reutersa ujawnił, że giełda służyła jako kanał do prania nielegalnych funduszy o wartości co najmniej 2,35 miliarda dolarów. Prezes Binance odniósł się do zarzutów Reutera, publikując serię emaili, jednak to zdaje się nie poprawiać sentymentu na rynku. W ciągu 24 godzin BNB spadł o prawie 10 proc. Bitcoin zniżkował o ponad 6 proc., do 29500 USD, zaś ETH o prawie 8 proc., do 1759 USD.


Daniel Kostecki, dyrektor polskiego oddziału Conotoxia Ltd. (usługa Forex Cinkciarz.pl)

Powyższa publikacja handlowa nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub sugerującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. Została ona sporządzona w celach informacyjnych i nie powinna stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszej publikacji. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 80,77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Podoba Ci się ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi!


Zobacz również:

6 Jun 2022 12:40

Tydzień z RPP i EBC. Złoty i euro na celowniku

3 Jun 2022 16:46

NFP lepsze od oczekiwań — co to może oznaczać?

3 Jun 2022 11:09

NFP w centrum uwagi. Ropy jednak będzie mniej

2 Jun 2022 9:53

Zmienność wraca na rynki finansowe - ropa w centrum uwagi

1 Jun 2022 12:33

Duże wahania na rynku ropy

31 May 2022 10:49

Ropa naftowa najdroższa od trzech miesięcy

71.98% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 71.98% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Handel na kontraktach CFD jest świadczony przez Conotoxia Ltd. (lic. 336/17 CySEC) mającą prawo do wykorzystywania znaku towarowego Cinkciarz.pl.