Flow silnie zyskuje po decyzji Mety o szerszej implementacji NFT

05.08.2022 15:39|Forex cinkciarz.pl

Handel na kontraktach CFD jest świadczony przez Conotoxia Ltd. (lic. 336/17 CySEC) mającą prawo do wykorzystywania znaku towarowego Conotoxia. Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 82.59% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Meta, spółka, słynąca z serwisów społecznościowych takich jak Facebook, Instagram lub WhatsApp dodała wpis na Twitterze, oznajmiając szeroką integrację NFT z Instagramem.

“Mark Zuckerberg ogłosił, że wprowadzamy kolekcje cyfrowych NFT do 100 kolejnych krajów. Teraz więcej osób, twórców i firm może zaprezentować swoje #NFT na @instagram” - podał profil Mety na Twitterze.

Spółka ma wprowadzić wsparcie dla połączeń konta na Instagramie z rozwiązaniami takimi jak portfele Coinbase, Dapper, Rainbow, MetaMask i Trust Wallet. Dodatkowo możliwe ma być dodanie NFT z blockchaina Ethereum, Polygon i Flow. Wymienione technologie są już wspierane lub mają zostać dodane w krótkim czasie.

Według udzielonych przez firmę informacji wystarczyć ma podłączenie portfela prostą procedurą i wstawienie posta udostępniającego grafikę reszcie społeczności. Proces ma się odbywać bezpłatnie, wpływając na szybszą i łatwiejszą tokenizację środków przekazu.

W wyniku decyzji Mety największe wzrosty spośród wymienionych technologii można było zaobserwować na tokenie Flow, który w przeciągu dwóch dni wzrósł ok. 58 proc., na platformie Conotoxia MT5. Jest on oparty na pierwszym poziomie blockchaina i działa jako środek płatniczy w ekosystemie proof-of-stake m in. do stakingu (potencjalnego zarabiania na zdeponowaniu tokena), zabezpieczania produktów DeFi i jednostkach uczestnictwa, które pozwalają na korzystanie z aplikacji blockchaina.

Instagram wprowadzając rozwiązanie Flow, dołączył do grona marek wspierających projekt. Pośród nich są tak znane nazwy jak Ubisoft, Warner Music, Animoca Brands, National Basketball Association, Circle, Binance i Ultimate Fighting Championship (UFC).

Inwestycje w świat krypto rosną mimo bessy

Mimo znaczących spadków wycen branża krypto zebrała w I połowie roku 30,3 mld dolarów finansowania od funduszy VC/PE i inwestorów prywatnych, pobijając wynik z całego 2021 r. (szczytu hossy). Według raportu firm analitycznych Messari i Dove Metrics kwota została zebrana w aż 1199 rundach finansowania w czterech obszarach: centralized finance (CeFi) - 10,2 mld, decentralised finance (DeFi) 1,8 mld, non-fungible tokens (NFT) & Web3 - 8,6 mld dolarów i infrastruktury systemowej - 9,7 mld dolarów.

Powyższe dane mogą wskazywać na rosnące zainteresowanie inwestycjami w obszarach Web3 & NFT, CeFi, i spadek inwestycji w infrastrukturę, tym samym pokazując, które obszary mogą być uważane za najbardziej wzrostowe.

Kolejne wzrosty krypto?

Czołowe kryptowaluty jak BTC i ETH zdają się dziś zyskiwać, tworząc dzienne świece wzrostowe. Rysuje to prawdopodobny lokalny dołek i może ewentualnie wskazywać na przedłużenie fazy wzrostów o kolejne kilka dni. Na platformie Conotoxia MT5, wśród najsilniej zyskujących tokenów jest wspomniany Flow (FLW), z dzienną zmianą ceny ok. +9,5 proc. Przy cenie 2,87 dolarów token jest daleko od średniego historycznego poziomu ceny 6,9 dolarów i all-time-high 39 dolarów. Jednak zmiany fundamentalne związane z implementacją NFT w mediach społecznościowych, rozwój Metaverse i powrót optymizmu do inwestycji w kryptowaluty w nadchodzących miesiącach i latach mógłby sprawić, że Flow wróciłby do łask. Duży skok wolumenu przy rosnącej cenie w ostatnich dniach też może wskazywać na optymizm inwestorów co do jego perspektyw.


Rafał Tworkowski, Młodszy Analityk Rynków Finansowych, Conotoxia Ltd. (usługa inwestycyjna Cinkciarz.pl)

Powyższa publikacja handlowa nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub sugerującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. Została ona sporządzona w celach informacyjnych i nie powinna stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszej publikacji. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 82,59 proc. rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Zobacz również:

5 sie 2022 12:01

Alibaba zyskuje po zadziwiająco silnych wynikach. Obawy co do kryzysu w Chinach przesadzone?

5 sie 2022 9:36

Bank Anglii z największą podwyżką od 27 lat. Dziś NFP

4 sie 2022 15:03

Starbucks wprowadza nowy system nagród w DeFi, by przyciągnąć klientów. Kradzież portfeli Solana prawdopodobnie powiązana z Slope Wallet

4 sie 2022 10:06

Decyzja OPEC+ i dane z USA uderzają w rynek ropy

3 sie 2022 15:52

Akcje BMW załamują się, po tym jak spółka ogłosiła słabe wyniki

3 sie 2022 13:58

Kolejne portfele padają ofiarą hakerów. Klub Oxford City będzie akceptował płatności za bilety Bitcoinem

Rozpocznij chat