Akcje Coinbase zniżkują po spadku przychodów w drugim kwartale. Tokeny w konsolidacji

10.08.2022 15:31|Zespół Analityków Conotoxia Ltd.

Coinbase, druga z największych giełd kryptowalut na świecie pod względem wolumenu, gdzie tylko wczoraj 24-godzinny obrót wyniósł prawie 2 mld dolarów, przechodzi przez wiele trudności związanych ze śledztwami SEC dotyczącymi operacji firmy i insider tradingu. Od początku roku jej notowania spadły aż 65 proc. prawdopodobnie przez spadek obrotu, pesymizm inwestorów i historyczne spadki i wspomniane śledztwa.

"II kwartał był testem wytrzymałości dla firm z branży krypto i ogólnie trudnym kwartałem. Dramatyczne ruchy rynku zmieniły zachowanie użytkowników i wolumen, co wpłynęło na przychody z transakcji, ale także podkreśliło siłę naszego programu zarządzania ryzykiem" – przekazali przedstawiciele Coinbase.

COIN odnotował 217 mld dolarów obrotu w tym kwartale, tracąc prawie 100 mld w porównaniu z I kwartałem 2022 r. (309 mld dolarów). Przychody też spadły do 803 mln wobec prognozy Wall Street 873,8 mln dolarów z poziomu ponad 2 mld dolarów rok temu. Spadek cen akcji nie uratowało przebicie oczekiwań co do zysku na akcję (EPS), który wyniósł -0,87 vs oczekiwane -1,23 dolarów.

Akcje giełdy zapikowały, spadając w ciągu wczorajszej sesji o 10,5 proc. Wyniki Coinbase mogły potwierdzić obawy co do obecnej sytuacji firm krypto i tego, jak krach przyczynił się do utraty przychodów projektów i obniżenia oczekiwań co do tempa rozwoju.

Sytuację skomentował analityk akcji z Morningstar Michael Miller, który w wywiadzie dla Reuters powiedział: "Coinbase nie odnotował masowej migracji ze swojej platformy [...], jego użytkownicy stają się bardziej pasywni w inwestowaniu w kryptowaluty". Wydaje się, że jest w tym sporo racji. Inwestorzy ze znaczną niezrealizowaną stratą zazwyczaj są bardziej skłonni przeczekać trudny okres i ograniczają swoją aktywność, a nowi kupujący prawdopodobnie należą do tych, którzy czekali na spadek cen tokenów od dawna i mają długoterminową perspektywę inwestycyjną, nie handlują więc tak aktywnie.

Ciężko określić, jak duży wpływ miały słabe wyniki Coinbase na rynek kryptowalut. Dlatego, że złożyły się one z lokalną korektą. Wiemy jednak, że notowania takich tokenów jak BNB (należącym do giełdy Binance) i KCS (giełda KuCoin) odnotowały po ogłoszeniu wyników COIN największe spadki i minima dzienne.

Obecnie Coinbase zdaje się oddalać od konkurentów takich jak FTX, Binance, Kraken i KuCoin, którzy utrzymują większą dynamikę wzrostu wraz z wysokim poziomem usług. Sam Binance deklasuje resztę z prawie 21 mln wizyt w ostatnim tygodniu i większym obrotem niż top 5 konkurentów w tej kategorii razem wziętych.

Dzisiaj szeroki rynek krypto odnotowuje niewielkie spadki. Bitcoin i Ethereum o 12:00 GMT+3 tracą odpowiednio 0,5 proc. i 0,05 proc., rozwijając lokalną konsolidację. Najsilniej spada ZCash, który został zaprojektowany na bazie Bitcoina. Dodano mu kilka rozwiązań technologicznych, które wpływają zwłaszcza na wyższy poziom bezpieczeństwa i anonimowości transakcji. Token w ostatnich dniach rozwinął silne momentum, zyskując na platformie Conotoxia MT5 od początku sierpnia ok. 18 proc. Po czym dzisiaj nastąpiła korekta, w ramach której (12:00 GMT+3 ) ZCash spada o ok. 8 proc.

 


Rafał Tworkowski, Młodszy Analityk Rynków Finansowych, Conotoxia Ltd. (usługa inwestycyjna Cinkciarz.pl)

Powyższa publikacja handlowa nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub sugerującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. Została ona sporządzona w celach informacyjnych i nie powinna stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszej publikacji. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 82,59 proc. rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

 

 

Podoba Ci się ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi!


Zobacz również:

10 Aug 2022 12:41

Bed Bath & Beyondzyskuje prawie 138 proc. w przeciągu miesiąca — “meme stocks” znowu na ustach Wall Street

10 Aug 2022 12:39

Tornado Cash zakazany przez ułatwianie prania brudnych pieniędzy. Hakerzy zwracają ponad 32 mln dolarów do Nomad Bridge

8 Aug 2022 16:18

Wyniki Berkshire Hathaway przebijają oczekiwania za II kwartał, ale firma odnotowuje ponad 40 mld straty z inwestycji

8 Aug 2022 12:14

Zmniejszone koszty transakcyjne nadają płatnościom krypto nowy sens

8 Aug 2022 11:04

Po rynku pracy kluczowa inflacja

5 Aug 2022 16:47

Dane z rynku pracy USA zaskoczyły pozytywnie

71.48% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 71.48% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Handel na kontraktach CFD jest świadczony przez Conotoxia Ltd. (lic. 336/17 CySEC) mającą prawo do wykorzystywania znaku towarowego Cinkciarz.pl.